Армію ділять на два сорти: у ЗСУ жорстко зреагували на нові ініціативи Банкової
фото: facebook 53 окрема механізована бригада імені князя Володимира Мономаха
Військові обурені блокуванням рахунків п’ятого президента Петра Порошенка, адже таким чином знизиться допомога армії, однак публічно мовчать, щоб і проти них не застосували санкції. Також у ЗСУ вкрай негативно оцінили нові ініціативи Банкової щодо мобілізації.
Про це в етері “Прямого” повідомив колишній комбриг 53-ї бригади Анатолій Козел з позивним “Купол”.
“Військові, яким йде ця допомога, дуже обурені, тому що багато людей очікували, є певний графік поставок. Це досить суттєві поставки. Я дуже вдячний всім українцям, всім волонтерам. Але це велика частина допомоги, і люди дуже негативно на це реагують. Багато військових спілкується зі мною. Звісно, ті, що зараз знаходяться у військах, не можуть собі дозволити прямо говорити правду. Багато людей дуже обурені, але вони не говорять, тому що до них можуть застосувати санкції їхнім безпосереднім командуванням. Це ненормально, але так воно відбувається у нас зараз”, – зазначив військовий.
На його переконання, запровадження санкцій проти Порошенка свідчить про підготовку до виборів і усунення політичних конкурентів з боку Банкової.
“Звісно, що тут немає здорового глузду і це абсолютно недоцільно. Це просто політичний тиск, прибирання конкурентів. Я так розумію, що “Слуга народу” вже формує штаби на місцях, вже починаються вибори. Напередодні цих виборів приймаються такі рішення. Ніхто не очікував. Я думаю, що в Офісі Президента радники, які радили це робити президенту, зараз думають, як це все відкотити, відіграти назад. Але вже, як то кажуть, те, що сталося, то сталося. Тут доцільності немає, і це чиста політика. Здорового глузду тут теж немає”, – вважає екскомбриг.
Окрім того, “Купол” прокоментував нещодавні ініціативи президента Володимира Зеленського щодо нових контрактів для молоді віком 18-24 років.
“Військові до цього відносяться як до якогось трешу. Ми ділимо на декілька сортів: ті, хто був, і ті, хто стали. Люди воюють вже давно. Деякі з 2014 року, деякі з 2022, деякі з 2023. Зрозуміло, що треба якось наповнювати війська людьми. Проблема №1 на фронті – це відсутність особового складу. Можливо, когось і вийде залучити, але ставлення на фронті до цього дуже негативне. Треба якось вирішувати питання, щоб ті, хто вже служить, могли мати ротації і демобілізації. Це дуже критичне питання втомлюваності. Люди втомилися, треба наповнювати, треба проводити ротації”, – зауважив військовий.
“Але це не продумано. Це ділить на два сорти: ті, хто зараз там будуть отримувати бонуси і мільйони, через рік поїдуть за кордон, а ті, хто вже воює, добровольці, які пішли самі, нічого не отримають. Це негативно”, – наголосив колишній комбриг 53-ї бригади.
Нагадаємо, Міністерство оборони України офіційно запустило проєкт “Контракт 18-24” – новий формат добровільної служби для українців віком від 18 до 24 років. Це ініціатива, що дає молоді змогу долучитися до Сил оборони на один рік, отримавши при цьому високий рівень підготовки, соціальні гарантії та конкурентну заробітну плату.
Раніше заступник керівника Офісу президента, полковник Павло Паліса, який був призначений на свою посаду восени минулого року розповів, що Україна завершує підготовку реформ у системі рекрутингу, які мають на меті залучити молодь віком від 18 до 25 років, що наразі звільнена від мобілізації.
До слова, майор Збройних сил Валерій Прозапас заявив, що чинна влада досі не розробила дієвого плану мобілізації населення для протистояння російському вторгненню, тому Сили оборони України відчувають брак особового складу. Натомість переводити гостроту цього питання на вимоги західних партнерів щодо зниження мобілізаційного віку не варто.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.