Австралія передала Україні плануючі бомби JDAM-ER
Фото: Pixabay
Австралія передала Україні кілька плануючих бомб Joint Direct Attack Munition Extended-Range (JDAM-ER), знятих зі служби Королівських ВПС Австралії.
Про це повідомляє Australian Defence Magazine.
Відповідно до плану Міністерства оборони Австралії щодо керованого озброєння, наданого 30 жовтня, боєприпаси Mk.82 500lb JDAM-ER були виведені з експлуатації та частково передані Україні.
Відомо, що JDAM-ER вперше застосували українські ВПС на МіГ-29 у березні 2023 року, однак тоді ці боєприпаси були поставлені США. У квітні 2024 року Австралія підтвердила передачу Україні неуточнених боєприпасів класу “повітря-земля”. Міністр оборони Річард Марлз зазначив, що Австралія постачає Україні високоточні боєприпаси, а в липні 2024 року в межах підтримки на суму 250 мільйонів доларів Австралія оголосила про додаткову пожертву озброєння цього класу.
Раніше армія Австралії списала останні наявні в лавах американські танки M1A1 Abrams, які в теорії можуть бути передані Україні.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.