Політика

Болгарія висилає російського дипломата

Болгарія висилає російського дипломата

Фото: Ріxabay

Болгарія офіційно оголошує персоною російського дипломата персоною нон грата. Крім того, уряд звернувся до правоохоронних органів Росії з проханням надати всебічну допомогу владі Болгарії в розслідуванні вибухів на болгарських збройних складах.

Про це повідомляє пресслужба Міністерва закордонних справ Болгарії.

“Міністр закордонних справ Катерина Захарієва провела ґрунтовну і серйозну розмову з послом Російської Федерації в Софії. Болгарія хоче підтримувати рівноправні і взаємовигідні відносини з Росією і в зв’язку з цим наполягає на активному і ефективному сприянні з російської сторони в проясненні обставин інцидентів на нашій території”, – резюмували у відомстві.

Зазначається, що Болгарія просить російські правоохоронні органи надати допомогу в розслідуванні вибухів на болгарських збройних складах та отруєнні трьох болгарських громадян, щоб встановити винних і притягнути їх до відповідальності.

Крім того, очільниця МЗС Болгарії Захарієва заявила російському послу про абсолютну недоречність публічних коментарів російських офіційних осіб.

“Ми партнери і союзники в ЄС і НАТО, але це не означає, що у нас є власники, як ви недавно заявили ЗМІ. Болгарські служби працюють тільки в інтересах наших національних інтересів”, – сказала Захарієва послу Росії.

За її словами МЗС Болгарія залишає за собою право вжити заходів у відповідь, і закликала посла Росії припинити дії, несумісні з Віденською конвенцією про дипломатичні зносини.

Нагадаємо, Болгарія викрила причетність російських агентів до вибухів на військових складах у 2015 році

Крім того,  раніше повідомлялось, що двоє російських спецагентів, які підозрюються у підриві чеського складу з боєприпасами у 2014 році, втекли в РФ через аеропорт Відня “Швехат” за кілька годин після вибуху.

Як відомо, через шпигунство Болгарія оголосила персонами нон грата двох дипломатів РФ.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.