Бойовики перешкоджають роботі ОБСЄ на Донбасі
Фото: Twitter
Російсько-окупаційні війська перешкоджають роботі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі.
Про це повідомляє пресцентр ОС.
“Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ розгорнута в Україні для забезпечення ефективного моніторингу та звітування про безпекову ситуацію, режим припинення вогню, відведення озброєння, розмінування, а також розведення сил і засобів, що передбачає необмежений та безумовний доступ СММ по всій території України”, – резюмували у пресслужбі.
У штабі наголосили, що Російська Федерація та її незаконні збройні формування відверто ігнорують вимоги Мандату СММ, вдаючись до глушіння її БПЛА та заборони допуску патрулів Місії до окремих районів на тимчасово непідконтрольній Урядові України території. Зокрема за березень 2021 року зафіксовано 92 факти глушіння БПЛА СММ, а за перший тиждень квітня 2021 року вже 50 таких випадків.
Крім того, патрулі СММ ОБСЄ також систематично стикаються з обмеженнями свободи їх пересування на тимчасово окупованій території.
“Так під різними приводами найманці РФ не дозволяють патрулям заїжджати в окремі райони, про що Місія детально інформує в своїх щоденних звітах. У березні 2021 року було зафіксовано 9 таких випадків, а вже станом на 08 квітня мали місце 13 фактів перешкоджання свободи пересування представників ОБСЄ”, – підкреслили у пресслужбі.
У штабі наголосили, що випадки перешкоджання роботі патрулів ОБСЄ були зафіксовані на кордоні з РФ, де незаконні збройні формування намагалися приховати переміщення озброєння, військової техніки та товарів військового призначення з території РФ.
Нагадаємо, Україна ініціювала спеціальне засідання ОБСЄ через концентрацію військ Росії поблизу українських кордонів.
Крім того, Пентагон США звернувся до Росії щодо нарощування військ біля кордонів з Україною.
Раніше у розвідці повідомили, що Росія поширює докази концентрації військ на кордоні України та погрожує ескалацією конфлікту на Донбасі.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.