Події

Бувають дні, коли вбивають, це не зрив перемир’я – Арестович про загибель українських військових на Донбасі

Бувають дні, коли вбивають, це не зрив перемир’я – Арестович про загибель українських військових на Донбасі

Попри порушення режиму “тиші” на Донбасі, немає підстав говорити про його зрив.

Так прокоментував загибель бійців операції Об’єднаних сил на Донбасі радник з інформаційної політики української делегації у Тристоронній контактній групі Олексій Арестович, в ефірі проєкту Радіо Свобода.

За його словами, можна говорити тільки про порушення режиму припинення вогню, а не про його зрив.

“Бувають дні, коли не стріляють взагалі жодного разу. Бувають дні, коли стріляють, ранять і вбивають наших бійців. Для того, щоб заявити, що режим припинення вогню зірвано, потрібно, мені здається, щоб сторони повернулися до ведення бойових дій на не менш ніж два тижні, й можна було констатувати, що всі міжнародні механізми з повернення сторін до дотримання режиму не подіяли – ось тоді лідери нормандської четвірки констатують, що режим зірвано. А зараз ми можемо говорити про порушення режиму в більшій чи меншій мірі”, – заявив Арестович.

За даними військових, у січні на Донбасі від куль снайперів загинули троє військовослужбовців ЗСУ.

Протягом минулої доби, 2 лютого, в районі проведення операції Об’єднаних сил було зафіксовано вісім порушень режиму припинення вогню. Загинув один український військовослужбовець.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.