Події

Черкасців закликали прийти до храму, який захопили віряни УПЦ МП

Черкасців закликали прийти до храму, який захопили віряни УПЦ МП

 

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко закликав містян прийти до Свято-Михайлівського собору, де виникли сутички між вірянами УПЦ МП та представниками ПЦУ, і висловити свою думку.

Про це мер сказав у своєму відеозверненні.

Бондаренко зазначив, що влада не втручалася у перехід Свято-Михайлівського собору до ПЦУ. Громада зробила це добровільно.

“Запрошую громаду Черкас висловити свою думку стосовно існування московської церкви в нашому місті, прийти та помолитися українською мовою за Збройні сили України й за здоров’я наших воїнів у найбільшому храмі в центрі України”, – закликав Бондаренко.

Він додав, що у храмі відбувається щось неправомірне, “тому запрошую прийти та підтвердити волю громади. Десь о 12 годині розпочнеться молитва”.

Приходити до храму закликав і капелан Володимир Рідний.

“Московські прихвосні, ведучи поперед себе зазомбованих бабусь та дітей, прорвали вхід до собору! Поки наші захисники боронять кордони України ми не можемо відстояти наш храм?” – сказав він у відеозверненні.

“Наші люди, наші активісти, щоби уникнути протистояння і різних фізичних сутичок, добровільно вийшли з території. Але зараз все питання в черкасцях – чи прийдете ви, чи дозволите ви московським прихвосням залишатися на території. Черкащини, всі захисники України підтягуйтеся, і ми забиратимемо своє” – сказав капелан.

Варто зазначити, митрополит Черкаський та Чигиринський владика Іоан у коментарі “Суспільному” розповів, що перехід громади до Православної церкви України відбувся 12 червня 2024 року і нині храм належить ПЦУ Громада УПЦ не зареєстрована за цією адресою і втратила майнові права.

Нагадаємо, у центрі Черкас біля Свято-Михайлівського собору виникла бійка між представниками ПЦУ та УПЦ МП.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.