Черкасців закликали прийти до храму, який захопили віряни УПЦ МП
Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко закликав містян прийти до Свято-Михайлівського собору, де виникли сутички між вірянами УПЦ МП та представниками ПЦУ, і висловити свою думку.
Про це мер сказав у своєму відеозверненні.
Бондаренко зазначив, що влада не втручалася у перехід Свято-Михайлівського собору до ПЦУ. Громада зробила це добровільно.
“Запрошую громаду Черкас висловити свою думку стосовно існування московської церкви в нашому місті, прийти та помолитися українською мовою за Збройні сили України й за здоров’я наших воїнів у найбільшому храмі в центрі України”, – закликав Бондаренко.
Він додав, що у храмі відбувається щось неправомірне, “тому запрошую прийти та підтвердити волю громади. Десь о 12 годині розпочнеться молитва”.
Приходити до храму закликав і капелан Володимир Рідний.
“Московські прихвосні, ведучи поперед себе зазомбованих бабусь та дітей, прорвали вхід до собору! Поки наші захисники боронять кордони України ми не можемо відстояти наш храм?” – сказав він у відеозверненні.
“Наші люди, наші активісти, щоби уникнути протистояння і різних фізичних сутичок, добровільно вийшли з території. Але зараз все питання в черкасцях – чи прийдете ви, чи дозволите ви московським прихвосням залишатися на території. Черкащини, всі захисники України підтягуйтеся, і ми забиратимемо своє” – сказав капелан.
Варто зазначити, митрополит Черкаський та Чигиринський владика Іоан у коментарі “Суспільному” розповів, що перехід громади до Православної церкви України відбувся 12 червня 2024 року і нині храм належить ПЦУ Громада УПЦ не зареєстрована за цією адресою і втратила майнові права.
Нагадаємо, у центрі Черкас біля Свято-Михайлівського собору виникла бійка між представниками ПЦУ та УПЦ МП.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.