Новини

Чи будуть українці платити за вїзд у ЄС: у Верховній Раді дали коментар

Чи будуть українці платити за вїзд у ЄС: у Верховній Раді дали коментар

Міністри закордонних справ Європейського Союзу ініціювали обговорення можливості введення сплати за в’їзд до Шенгенської зони для країн не членів ЄС.

Коментар з цього приводу “Прямому” дала народний депутат України Оксана Юринець.

“Хочу наголосити, що це рішення не є в дії, це є ініціатива міністрів закордонних справ, яка ще буде обговорюватись в ПАРЄ та комітетах Європейського парламенту. На останньому комітеті ці теми не піднімались. Насправді, вона стосується не тільки України, а всіх країн, які не є членами Європейського Союзу. Основна мета та завдання – це посилення безпеки та міграційного контролю. Якщо це буде прийнято – це буде в першу чергу в портах, далі авіасполучення. Що це запрацює швидко, на це сьогодні не має жодних підстав”, – повідомила вона.

Також вона наголосила, що українська сторона наполягатиме на роз’яснені доцільності такого впровадження.

“Є певні заходи безпеки з боку роботи міністрів закордонних справ, які мають таку ідею, вони мають право на різну законодавчу ініціативу, але йдеться про інше. Ми цю тему будемо піднімати. З нашого боку ми будемо вимагати пояснень, коли ми отримували безвіз, такої норми не було. Ми будемо вимагати роз’яснення доцільності такого впровадження”, – повідомила Юринець.

Раніше “Прямий” повідомляв, що в ЄС можуть призупинити “безвіз” для Грузії.

Також слідкуйте за “Прямим” в FacebookTwitter Telegram та Instagram.