Новини

Чи потрібно Україні міністерство зі справ ветеранів: “Прямому” відповідає голова спілки ветеранів Києва Євген Турчак

Чи потрібно Україні міністерство зі справ ветеранів: “Прямому” відповідає голова спілки ветеранів Києва Євген Турчак

Голова спілки ветеранів антитерористичної операції Києва Євген Турчак (позивний “Жора”) прокоментував “Прямому” доцільність створення в Україні міністерства зі справ ветеранів. За його словами, він на 60% підтримуєстворення відповідного міністерства.

Свою думку Євген Турчак висловив у програмі “Ехо України” на телеканалі “Прямий”.

– Це міністерство буде займатися ветеранами всіх воєн. Чи є у вас інформація – будь воєн?

Інформації в мене, на жаль, немає. Я не думаю, що воно буде займатися тільки ветеранами воєн. Тому що у нас багатотисячна армія ветеранів прокуратури, ветеранів СБУ та інших. Куди їх подіти – ніхто не знає. Ніхто їх не кине, я впевнений. Тому що це дуже великий електорат для політичних партій. Їх не кинуть.

Я більше переживаю нема за ветеранів воєн, а за ветеранів, наприклад, МВС, яких дуже багато в Україні. Це пенсіонери. Це дідусі, бабусі. Я впевнений, міністерство зобов’яжуть ними займатися.

– Ви підтримуєте створення такого міністерства?

Скоріше так, ніж ні. Чому? Тому що можна було б працювати і з Державною службою з ветеранам і з іншими міністерствами, якщо було б менше бюрократії. Так як у нас бюрократія – це величезна машина, яка … Я до сих пір не можу ці пільги на ЖКГ. Я три рази починав і три рази кидав ці починання. Тому що це неможливо. Нормальній людині, ще й контужений, з порушеною психікою це дуже складно зробити.

І тому потрібно замкнути всі ці пільги і всі фінанси на одному міністерстві. Слава богу, з’явилося. Я сподіваюся, все-таки буде працювати повноцінно, а не як звичайна українська, радянське міністерство.

– Ви голова Союзу ветеранів АТО Києва. Опишіть, будь ласка, нашої аудиторії, які основні труднощі, які проблеми, з якими ви стикаєтеся?

Найголовніше – це бюрократія насправді. Наприклад, влада Києва виділяють гроші на закупівлю очереднікам- “атошнікам”. Закон України говорить про те, що ці квартири потрібно вибрати тим, хто первее став на чергу. Тобто це ті, хто отримали перші статус учасника бойових дій. Це – воєнкоми. Така виходила картина. Інвалід третьої групи, який стоїть в черзі, отримує квартиру пізніше воєнкома, який на місяць їздив в АТО. У Києві ми це перемогли цю тему. Бюрократія полягає ще в оформленні статусу по ЖКГ.

Велика проблема – з приводу психореабілітації. Вони одного не врахували – в Україні немає стандартів психореабілітації. Їх взагалі немає. У всьому світі є, а в Україні немає. І в Росії немає чомусь. Але в Росії, зрозуміло, всім наплювати.

Я дуже хочу, щоб це міністерство змушувало все-таки влади на місцях “атошніков” соціально якось забезпечувати тим же житлом, або хоча б допомагати. Чи не видавати безкоштовно, а давати в кредит під маленькі відсотки – наприклад, 5%.

Нагадаємо, раніше про необхідність створення міністерства зі справ ветеранів заявила представник президента у парламенті Ірина Луценко на міжнародній конференції VETS “Світові практики інтеграції венеранів до мирного життя”.

Зазначимо, кожен з ветеранів отримає виплату до 5 травня.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.