Чому Кремль так завзято хоче повернути ОРДЛО в Україну: невидимі завдання у виконанні Медведчука
В інформаційному просторі розгортається спецоперація російських спецслужб з реалізації одного з найважливіших для себе завдань – будь-якими можливими способами повернути ОРДЛО до складу України на своїх умовах.
Про це на своїй сторінці у Facebook пише військовий експерт, координатор групи “Інформаційний спротив” Юрій Карін.
“Оскільки час грає проти країни-бензоколонки, створенням на території України неконтрольованого Києвом “анклаву” (хто думає інакше – почитайте трохи про Придністров’я) агресор фактично зупиняє євроатлантичну інтеграцію країни і повертає Україну в поле свого геополітичного впливу.
Це відбувається на тлі кризи російської економіки (масовий відхід інвесторів, стрімкий відтік капіталів на тлі прогнозів зниження цін на нафту), який призведе до величезних складнощів з фінансуванням окупованих територій, вже розграбованих РФ. На сьогоднішній момент все настільки погано, що труднощі з отриманням російських грошей крім “ЛДНР” вже відчувають Осетія, Абхазія і Придністров’я. У випадку з останнім – перманентне обговорення з Молдовою питання – а ви не хочете заплатити за газ, спожитий Тирасполем?
Основним “реалізатором” кремлівської ідеї в Україні є В.Медвечук, який за останній час розвинув бурхливу діяльність, спрямовану на створення іміджу “миротворця” і, як побічний наслідок, підвищення рейтингу своєї партії.
Основні, озвучені ним наративи звучать дуже красиво: “Ми ж повертаємо території”, “А ви не забули, що на неконтрольованої частини Донбасу живуть наші люди, громадяни України?” І “Коли хтось каже: ні, ми не готові на умовах капітуляції встановлювати мир. А хто пропонував? А де ці умови капітуляції?”.
Дійсно красиво (хоч і нагадує світові-світ, фабрики-робочим …), але дуже небезпечно для самого майбутнього України.
Що цікаво, буквально в той же самий час ватажки самопроголошених “ДНР” і “ЛНР” Д.Пушілін і Л.Пасечнік одночасно закликали президента України В.Зеленського надати Донбасу “особливий статус”. Причому, на самих непідконтрольних територіях Донбасу вже кілька місяців активно поширюється т.зв. “флешмоб” #ЗеленскийПризнайВыборДонбасса, що має підготувати громадську думку жителів “республік” до “об’єднання” з Україною.
Ще б пак! З одного боку, дані наративи були детально розжовані кремлівськими кураторами, з іншого – В.Медвечук недарма недавно зустрічався з лідерами “республік”. Всі дії розписані, узгоджені і синхронізовані – не сумнівайтеся.
У цьому всьому найсмішніше, що причетні до даного процесу люди планують ще “трохи заробити”. У разі реалізації такого сценарію перше питання поставить “Газпром”: коли Україна заплатить за поставлений в ОРДЛО з 2014 року газ. Не сумнівайтеся, все підраховано, а акти приймання / передачі акуратно підшиті.
Інші, не менш цікаві питання виникнуть потім (це до теми умов капітуляції, яку “не бачить” В.Медвечук). А саме відновлення Донбасу – це взагалі “золота жила”, тим більше напевно присутній розрахунок на “освоєння” грошей не тільки з бюджету України, а й фінансів Заходу, які планується виділити на ці цілі.
Але все-таки головна пастка знаходиться у “другому шарі” кремлівського сценарію. Основна, невидиме на перший погляд завдання – будь-що добитися прямих переговорів України з “ДНР” і “ЛРН”, а це шлях до визнання “громадянської війни” в нашій країні.
В цьому випадку, РФ автоматично стає непричетною до війни в Україні, що призведе до цілого комплексу вирішених для Кремля питань починаючи від санкцій Заходу через агресію по відношенню до України і закінчуючи переформатуванням самої влади в нашій країні”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.