Декларація Держдепу США по Криму – це запобіжник для Трампа – військовий дипломат
Державний департамент США оприлюднив офіційну декларацію щодо Криму – цей крок спрямований на встановлення запобіжників для президента в питаннях, які стосуються саме України.
Таку думку висловив військовий дипломат Олександр Поліщук у програмі “Підсумки” з Євгеном Кисельовим.
“Я сприймаю цю декларацію більше як документ, який спрямований на встановлення запобіжників для президента в питаннях, які стосуються саме України. Такі ж запобіжники були встановлені для нього, як мені здається, після зустрічі на саміті в НАТО. І, мабуть, наступний крок буде – це якісь більш внятні будуть правила встановлені через Конгрес, через сенаторів в економічних питаннях… І таким чином, президент буде загнаний, так би мовити, на таку колію, з якої він вже ніколи не зможе вийти самостійно, приймаючи якісь рішення”, – наголосив Олександр Поліщук.
Аналітик-міжнародник Борис Тізенгаузен вважає, що ця декларація – це більше рятівний круг для Дональда Трампа. “Тому що тепер, коли він потрапляє в незручні ситуації з висловлювань про Крим або про взаємини з Росією, він буде посилатися на офіційний документ, який закріплює політику по відношенню до Криму. Трамп – така людина, що, в принципі, в Конгресі республіканці зрозуміли, як з ним працювати. Тобто його треба вчасно “стопнуть”. І ось такі “стопи” – це і імунітет для Мюллера, і документ від Конгресу, який забороняє Трампу одноосібно знімати санкції, і ось ця декларація”, – сказав Тізенгаузен.
Бізнесмен Ілля Кенігштейн вважає, що Трамп – абсолютно непередбачуваний “чувак”. “Напевно, в жаху постійно величезна кількість сенаторів від того, що не знають, що він в наступний момент напише в своєму “Твіттері”. Мені здається, що потрібно, крім того, щоб просто якусь декларацію прочитати, необхідно все-таки посилити допомогу Україні і посилити контроль над тими грошима, які приходять в Україну. І робити акцент виключно на боротьбі з корупцією і, відповідно, на економічному прогресі. Тому що, якщо у нас цього не буде, то ми як і раніше будемо чути якісь декларації з приводу Криму, в той час як бізнес буде як і раніше перти, в тому числі, і в Росії. Тому що там можна заробити. А у нас, на жаль, поки не можна”, – сказав він.
25 липня Держдеп опублікував Кримську декларацію, згідно з якою США не визнають Крим частиною Росії. Повідомлялося про те, що Норвегія вітає та підтримує заяву держсекретаря США Майка Помпео щодо невизнання анексії Криму Росією.
Раніше “Прямий” повідомляв, що Польща повністю підтримує декларацію США щодо невизнання анексії Російською Федерацією Криму. Про це заявив глава МЗС Польщі Яцек Чапутович. Нагадаємо, Сполучені Штати Америки закликають Росію повернути окупований Крим Україні і таким чином повернутись у якості повноцінного члена до міжнародної спільноти.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.