Геращенко про оприлюднення “списку 47”: російські спецслужби могли самі передати його українським ЗМІ
Правоохоронці мають з’ясувати, хто передав ЗМІ список осіб, яких планували ліквідувати спецслужби Росії.
Про це в кулуарах парламенту повідомив народний депутат від фракції “Народний Фронт” Антон Геращенко.
“Цей список був в українських правоохоронних органів, які його вилучили під час обшуків в організаторів убивства пана Бабченка. Але ж він був ще в російських спецслужб. Те інтернет-видання, що [його] опублікувало — кажуть, що воно має деякі відносини з росіянами. Я не виключаю, що це саме російські спецслужби передали цей список”, – заявив нардеп.
Журналісти видання мають право не розголошувати свої джерела, але так само Служба безпеки України має право перевірити, хто з правоохоронців отримав цей список і передав його ЗМІ, підкреслив Геращенко.
“Цей список мав статус документа, який не підлягав розголошенню. Я підтримую дії СБУ у том, щоби вичислити того, хто це зробив. У першу чергу ми повинні наказувати не журналістів цього видання, а притягати до відповідальності співробітників правоохоронних органів, які розголосили цю інформацію”, – упевнений він.
Раніше видання “Страна” оприлюднило список з 47 українських журналістів і блогерів, яким за версією СБУ загрожувала смерть від рук кілерів.
У свою чергу СБУ відкрила кримінальне провадження через оприлюднення списку 47 потенційний жертв російських спецслужб, яке було опубліковано виданням “Страна”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.