Головна таємниця COVID-19: вчені з’ясували, чому від коронавірусу частіше помирають не жінки,а чоловіки
Фото: pixabay
Вчені Єльського університету в США пояснили, чому чоловіки в 1,7 раза частіше вмирають від коронавірусу, ніж жінки.
Про рішення загадки статевих відмінностей у розвитку важких симптомів COVID-19 повідомляється в журналі Science.
За словами дослідників, одне з пояснень полягає в тому, що жінки мають дві Х-хромосоми, які багаті генами, які регулюють імунну відповідь. Хоча одна з Х-хромосом заглушена в результаті механізму дозової компенсації генів, деяка частина ДНК здатна активувати вроджену імунну систему.
Також захисну роль грає жіночий статевий гормон естроген, який здатний блокувати рецептор АСЕ2, використовуваний коронавірусом для проникнення в клітини. При цьому йдеться, що чоловічі гормони андрогени, мабуть, посилюють здатність вірусу інфікувати клітини.
Чоловіки у віці від 60 років починають втрачати первинну імунну відповідь на SARS-CoV-2, однак у них часто спостерігається надмірна компенсаторна реакція з боку інших молекул імунної системи, що може привести до смертельно небезпечного системному запаленню, відомому як цитокіновий шторм.
Раніше науковці з лондонського Імперського коледжу підтвердили, що новий штам коронавірусу, який зафіксували у Великій Британії, набагато заразніший, ніж оригінал коронавірусу.