Ірина Геращенко про відповідальність колаборантів: треба називати речі своїми іменами
Співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко закликала називати речі своїми іменами та притягати до відповідальності колаборантів.
Про це вона сказала на брифінгу.
“Велике занепокоєння сьогодні викликають заяви профільного віце-прем’єра з питань реінтеграції, який анонсує, що буде закон про реінтеграцію, але в ньому не буде ні слова про колабораціонізм. Не треба боятися називати речі своїми іменами. Якщо ми не називаємо Росію країною-агресором, а повторюємо, що це “другая сторона”, якщо ми боїмося сказати, що українських воїнів сьогодні вбивають зі стрілкової зброї – це не “разові порушення режиму тиші”, як кажуть “трубадури Банкової” – тоді ми ніколи не зможемо притягти до відповідальності ані колаборантів всередині країни, ані представників країни – агресора”, – сказала вона.
Геращенко зазначила, що дії РНБО і Зеленського щодо закриття трьох телеканалів, які працювали на наративи Кремля, поки що носять абсолютно епізодичний характер і пов’язані виключно з падінням політичного рейтингу.
“Тому ми вимагаємо від нинішньої влади системної політики, щоб з’явилася стратегія захисту національних інтересів України,- таких, які демонструвала команда Петра Порошенка. Хочу нагадати, що РНБО тоді прийняла стратегію інформаційної безпеки, на якій так само базувалися і Закон про санкції, і Постанова про санкції. І тодішня Нацрада приймала надзвичайно важливі рішення, якими фіксувала всі порушення на каналі 112, Ньюзван, з якими зверталася до суду і, до речі, суд прийняв рішення, згідно яким були не продовжені ліцензії цим двом телеканалам”, – нагадала Геращенко.
“А що відбувалося вже два роки за часів Зеленського? Дійшло вже до такого цинізму, коли на каналі “Наш” в прямому ефірі бойовик Родіон Мірошник, причетний безпосередньо до катування українських журналістів, до того, що він формував списки проукраїнських журналістів в Луганську і їх родин, розповідав на всю країну про те, що в Україні громадянська війна”, – додала Геращенко.
“Немає жодної реакції ані Нацради, ані позиції Зеленського. Ми вважаємо, що це безсистемна, нестратегічна позиція, і хочемо тут допомогти нинішній владі показати системність і показати стратегію захисту територіальної цілісності, суверенітету України та інформаційного простору”, – сказала Ірина Геращенко.
“Тому в законі ми, по-перше, вводимо ключові поняття, які відповідають стандартам того, що таке є колабораціоналізм і глорифікація тих осіб, які сьогодні легітимізують наративи Кремля. Мають бути введені дуже чіткі штрафи, заборони подібної глорифікації – аж до закриття таких телеканалів. Або відповідальність осіб, які дозволяють собі усі ці наративи про “громадянський конфлікт” і таке інше. Це грунтовна робота нашої команди, яка написана, враховуючи досвід усіх тих країн, які пережили війну, конфлікти, і тут не треба вигадувати велосипед”, – додала співголова фракції.
Раніше партія “Європейська Солідарність” розробила законопроєкти щодо боротьби з колабораціонізмом та російською пропагандою в Україні.
Читайте також: Українці ніколи не пробачать вбивцям: Порошенко анонсує нові ініціативи для протидії російській агресії
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.