Світ

Кібератаки та дезінформація: ГУР звинуватило Росію у розпалюванні регіональної напруги

Кібератаки та дезінформація: ГУР звинуватило Росію у розпалюванні регіональної напруги

Фото: ГУР/Facebook

Росія розпалює регіональну напругу через заморожені конфлікти в Грузії, Придністров’ї та на Південному Кавказі. Для цього Кремль використовує гібридні методи впливу: кібератаки, дезінформацію та підрив демократичних інститутів.

Про це заявив ексзаступник начальника ГУР МО України генерал-майор Ілля Павленко.

“Головне управління розвідки вживає активні заходи для послаблення російського впливу в Чорному морі. Звільнення острова Зміїний і так званих “вишок Бойка” – пазли цілісного процесу реалізації Чорноморської доктрини, яка відстоює утвердження безпечного середовища всього Чорноморського регіону” – зазначив Павленко.

За його словами, українські операції поступово витіснили чорноморський флот РФ із західної частини моря, що дозволило створити безпечний зерновий коридор і забезпечити експорт попри дії країни-агресорки.

“Значну роль у цьому зіграв безпілотний флот ГУР – технологія, яка дозволила вперше у світі реалізувати концепцію застосування рою морських дронів у бойових умовах. Мета залишається незмінною – повна демілітаризація чорноморського басейну від російської присутності та формування стабільної безпекової архітектури в регіоні” – наголосив ексзаступник начальника ГУР МО.

Нагадаємо, декілька агентств національної безпеки США припинили роботу над зусиллями для протидії гібридній війні з боку Росії. Йдеться про протидію саботажу, дезінформації та кібератакам.

Як повідомлялося, за останні роки кількість випадків вербування молодих чоловіків з проросійськими поглядами для проведення диверсійних атак по всій Європі значно збільшилася.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.