Екс-голова служби безпеки Межигір’я пояснив, чому у 2014 році зняли охорону з резиденції
Сьогодні, 2 травня Оболонський суд Києва допитав голову служби охорони резиденції Межигір’я Анатолія Кобилинського, другого свідка у справі про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича.
Про це повідомляє кореспондент “Прямого” Надія Коптєлова.
“Щойно закінчився допит другого свідка по справі екс-президента Віктора Януковича колишнього керівника охорони Межигір’я Анатолія Кобилинського. Він пояснював, що охорону того часу з Межигір’я зняли, тому що радикально налаштованих активістів було набагато більше, ніж охорони. Також він зазначав про мародерства. Що протягом 4 днів з будинку вивозилися вантажівки з речами, і начебто, це все діло рук самих активістів. Він сказав, що наразі Межигір’ям контролюють активісти, але які були мирно налаштовані”, – повідомила кореспондент.
Він зазначив, що після того, як стало відомо про підписання угоди про врегулювання конфлікту, покинув резиденцію.
“Потім дізнався з новин про слова Парасюка про неприйняття жодних домовленостей. Потім мені зателефонував співробітник фірми і сказав, що охоронці знімаються з посад. Я прибув на об’єкт, де в результаті залишився я, начальник охорони і два співробітника. 22 лютого зі сторони в’їзної групи по вул. Івана Франка підтяглася Вишгородська самооборона і повідомила, що на Межигір’я висунулися люди з Майдану. Я сказав їм, що на об’єкті вже нікого немає. У підсумку ми домовилися виставити пости з числа активістів з боку в’їзний групи по вул. Франка і висунулися з метою організувати пост з боку в’їзний групи по вул. Межигірська”, – розповів він.
Також він розповів, що частина людей, які прибули на територію Межигір’я, були налаштовані агресивно, у зв’язку з чим, довелося перегородити дорогу двома автомобілями.
Кореспондент нагадала, що сьогодні також допитали свідка, жителя Криму Андрія Нікіфорова.
“Він сказав, що до Києва того часу приїздив, щоб підтримати колишнього президента. А коли він повертався до Криму дорогою піддався тортурам, і начебто, це були радикально налаштовані активісти з “Правого сектору”, – зазначила вона.
Також, під час судового засідання сторона захисту надала заяву від екс-керівника внутрішніх військ МВС Станислава Шуляка, який готовий свідчити. Засідання за його участі має відбутися 17 травня.
Раніше стало відомо, що між колишнім президентом України Віктором Януковичем та нинішнім народним депутатом Дмитром Ярошем у 2014 році була домовленість з приводу того, що Межигір‘я не штурмуватимуть.
Нагадаємо, прокуратура отримала дозвіл на досудове розслідування щодо Януковича та інших п’ятих осіб – фігурантів справи про розстріли на Майдані. В даному випадку іде мова про події 18-20 лютого 2014 року, які відбувались в центрі Києва. Які почались з мирної ходи до Верховної Ради 18 лютого, а закінчились 20 лютого розстрілом на вулиці Інститутській.
Як раніше повідомляв “Прямий“, суд дозволив заочне розслідування відносно Януковича, Якименко та Тоцького.
В річницю Революції Гідності народні депутати на “Прямому” в програмі “Нейтральна територія” Світлани Орловської підвели проміжні підсумки розслідування злочинів проти мирних демонстрантів на Майдані.
Також слідкуйте за “Прямим” в Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.