Світ

Молдова планує вийти з міжпарламентської асамблеї СНД

Молдова планує вийти з міжпарламентської асамблеї СНД

Фото: pixabay

Спікер парламенту Молдови Ігор Гросу оголосив 15 травня, що він ініціює процедуру, яка дасть змогу  вийти з міжпарламентської асамблеї СНД і стане першим кроком до повного виходу країни з організації.

Відповідні слова Гросу наводить молдовське видання Newsmaker.

“Як голова парламенту я оголошую, що ініціював процедуру виходу Молдови із Міжпарламентської асамблеї СНД”, – сказав Гросу.

За його словами, це дасть змогу “зробити перший крок для виходу зі Співдружності”.

Гросу додав, що це рішення обговорив із громадянами, парламентською фракцією партії “Дія та солідарність” (PAS) та президентом Молдови Маєю Санду.

Спікер планує повідомити про свою ініціативу прем’єр-міністра Доріна Речана і підготувати законопроєкт до наступного засідання Постійного бюро парламенту.

“Після того, як засновник СНД Росія варварськи напала на Україну, ця організація більше не може називатися спільнотою”, – заявив Гросу.

Нагадаємо, у січні Верховна Рада України ухвалила рішення про вихід з двох угод з країнами СНД.

Крім того, Кабінет міністрів України ухвалив рішення про вихід України з Угоди про порядок пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їхніх сімей і державне страхування військовослужбовців держав-учасниць Співдружності незалежних держав.

Як повідомляв “Прямий”, Кабінет Міністрів припинив дію чотирьох міжурядових угод із Білоруссю, зокрема щодо постачання озброєння і військової техніки, а також проведення спільних науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт у цій галузі, а також вихід України з угоди щодо порядку пенсійного забезпечення військовослужбовців держав-учасниць СНД.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.