Стрічка новин

На Запоріжжі посадовці ВНЗ організували фіктивне навчання іноземців

На Запоріжжі посадовці ВНЗ організували фіктивне навчання іноземців

На Запоріжжі поліція викрила посадовців навчального закладу в організації фіктивного навчання іноземних громадянам.

Про це повідомляється на сайті Нацполіції Запорізької області.

Щоб нелегальна “схема” виглядала легальною, посадові особи одного з державних ВНЗ зараховували до навчального закладу іноземців на підставі підроблених офіційних документів.

Іноземці, які отримували диплом, насправді не навчалися, приїжджали на територію України виключно для вирішення фінансових питань.

17 вересня, правоохоронці провели санкціоновані обшуки у приміщеннях Запорізького вищого навчального закладу та комерційної структури та за місцем мешкання фігурантів. Крім доказів злочинної діяльності, вилучили понад 110 тисяч доларів США та 70 тисяч євро.

Також у схемі була задіяна комерційна структура, яка займалися пошуком кандидатів з числа іноземних студентів та забезпечувала їх прибуття на територію України, у разі такої необхідності. Після вирішення усіх організаційних та фінансових питань “студенти” фактично не з’являлися у стінах навчального закладу.

Подальше проходженням навчального процесу та вирішення питань щодо успішного складання сесій контролювали посадові особи ВНЗ.

Досудове розслідування проводиться за статтею 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.