Національна розвідка США повідомила про нові наміри Кремля
Фото: Pixabay
Москва продовжить вдаватися до різних тактик, щоб підірвати вплив США і зруйнувати альянси західних країн.
Про це під час слухань щодо глобальних загроз в комітеті американського Сенату з розвідки в середу повідомила директор національної розвідки Сполучених Штатів Евріл Гейнс, передає “Голос Америки“.
“За нашою оцінкою, Москва продовжить вдаватися до різних тактик, щоб підірвати вплив США і зруйнувати альянси західних країн”, – сказала Евріл Гейнс.
В розвідці зазначають, що Росія не хоче прямого конфлікту з США, але російські офіційні особи давно вважають, що Вашингтон прагне послабити Росію.
“Москва буде використовувати цілий ряд інструментів для досягнення своїх цілей, включаючи операції з використанням найманців, вбивства і продаж зброї. Вона також буде використовувати, як ми вже публічно повідомляли, нову зброю і кібер-можливості для загрози Сполученим Штатам і їхнім союзникам, і здійснювати зловмисні кампанії, в тому числі і на виборах в США, щоб підірвати наші позиції в світі, посіяти розбіжності і вплинути на процес ухвалення рішень в США”, – наводить слова директора національної розвідки США “Голос Америки”.
За оцінками Евріл Гейнс, Росія стає все більш майстерною у використанні своїх технічних можливостей “для розвитку асиметричної відповіді у військовій сфері, а також в кіберпросторі, щоб дати собі можливість дати відсіч і змусити Сполучені Штати підкорятися їхнім інтересам”.
Раніше директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс заявив, що не виключає, що Росія може вдатися до обмеженого військового вторгнення в Україну.
президент США Джо Байден під час телефонної розмови з російським президентом Володимиром Путіним порушив питання про нарощування російських військ біля кордонів України.
Зазначимо, 14 квітня загін російських бойових кораблів вийшов на навчання в Чорне море. У морі екіпажі кораблів проведуть одиночні та спільні залікові артилерійські стрільби по надводним і повітряним цілям.
Раніше повідомлялось, що США розглядають можливість відправлення військових кораблів у Чорне море протягом найближчих кількох тижнів, щоб продемонструвати підтримку України на тлі посиленої військової присутності Росії на східному кордоні.
Крім того, 13 квітня російські найманці п’ять разів порушили “тишу” на Донбасі: один військовий ЗСУ загинув, ще троє отримали поранення
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.