Нові вибухи в Балаклії не були диверсією – офіцер ЗСУ
Нові вибухи на складі боєприпасів у місті Балаклія, які стались 3 травня, не були черговою диверсією.
Про це в ефірі “Прямого” в програмі “Підсумки” заявив ветеран АТО, офіцер ЗСУ Олексій Петров.
“Чи була це диверсія, сьогоднішні вибухи – я вважаю, що ні. Тому що немає сенсу. Це йшла утилізація боєприпасів після вибухів на складах рік тому. Вони розлетілися, їх потрібно було зібрати і утилізувати. Можливо, десь порушили якусь інструкцію, сталося загоряння знову цієї трави. Дійсно виділяються зараз величезні кошти на армію. Але це всього лише 60%, якщо не помиляюся, від потреб армії”, – наголосив він.
Політолог Олександр Антонюк наголосив, що нові вибухи пов’язані з халатністю працівників складу.
“Це халатне виконання своїх службових обов’язків. Тобто якщо ми говоримо про прибирання конкретної території, в тому числі і від залишків трави. Це стратегічний об’єкт, який повинен належним чином відповідно обслуговуватися. Очевидно, цих речей не відбувається. Тим паче, ми знаємо, що це вже другий за рік вибух. Тут дійсно питання не так в політиці, як все ж таки проблема в системі управління”, – додав політолог.
Він також наголосив на необхідності виїзного засідання комітету нацбезпеки і оборони до складів у Балаклії: “має бути своєрідне інспектування, в тому числі з Міністерством оборони. Це єдиний, можливо, спосіб, як зараз просто не допустити зайвої політизації”.
Експерт з питань оборонного будівництва і безпеки Олександр Поліщук наголосив, що потрібно переглянути самі методи і підходи до зберігання боєприпасів в Україні.
“В західних країнах не обов’язково військовослужбовці займаються цим. І в такий спосіб Міністерство оборони могло би звільнити своїх військовослужбовців від виконання цих обов’язків і віддати на аутсорсинг ці склади, звичайно, зберігаючи контроль. І дуже важливо підтримати у всій цій справі так званий демократичний цивільний контроль. І забезпечувати контроль з боку громадськості за тим, як виконуються ті завдання, які були поставлені, в тому числі, і в рамках рішень уряду, які приймалися, і з боку парламентських комітетів”, – додав він.
Нагадаємо, 3 травня о 13:40 у м. Балаклія Харківської області, на технічній території військової частини “65 Арсенал” Міністерства оборони України, виникло загорання сухої трави з подальшими поодинокими вибухами боєприпасів на площі близько 35 га. Більше подробиць про вибухи та пожежу читайте у матеріалі “Прямого”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.