Політика

Президент Румунії подав у відставку, щоб “врятувати країну”

Президент Румунії подав у відставку, щоб “врятувати країну”

Фото: Клаус Йоганніс / X

Президент Клаус Йоганніс оголосив, що йде у відставку, щоб позбавити країну від кризи, яка виникне після голосування парламентом за імпічмент.

Про це повідомляє медіа Romania-Insider.

“Щоб позбавити Румунію та її громадян від кризи, я подаю у відставку з посади президента Румунії. Післязавтра, 12 лютого, я піду з посади”, — заявив президент Румунії.

Пан Йоганніс зробив свою заяву напередодні голосування в парламенті, де опозиція збиралась висунути йому імпічмент.

Сам президент розкритикував дії опозиції та вважає це марним.

“Відсторонення від посади – це марний крок, тому що через кілька місяців я піду з посади. Це необґрунтований підхід, тому що я ніколи не порушував конституцію. Це шкідливий підхід. Через деякий час парламент Румунії проголосує за моє відсторонення, і Румунія вступить у кризу. У внутрішньому плані референдум буде надзвичайно негативним. Зовні наслідки будуть тривалими й дуже негативними. Ми будемо посміховиськом світу”, — сказав Йоганніс.

Мандат президента Йоганніса вже закінчився 21 грудня після скасування результатів румунських виборів через російське втручання. З того часу він мав би продовжувати виконувати обов’язки до обрання нового лідера держави.

Згідно з конституцією Румунії  обов’язки лідера держави продовжить виконувати лідер парламенту, зараз це Іліє Болоджан. Вибори планують провести в травні цього року.

Нагадаємо, що 6 грудня Конституційний суд Румунії ухвалив рішення про скасування першого туру президентських виборів.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.