Росія намагається вийти з “мінських” перемовин – МЗС
Фото: Facebook
Росія стабільно намагається вийти з «мінських» перемовин з приводу урегулювання ситуації на Донбасі.
Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю Радіо Свобода.
“Коли наш президент порушує питання про формалізацію процесу врегулювання, то насправді тут же ж сигнал дуже простий. Ми вважаємо, що і “нормандський формат” може дати результат, але якщо ситуація заходить у “глухий кут”, то ми маємо шукати альтернативу. І коли президент так ставить питання, то це не для того, щоб зруйнувати “нормандський формат” чи “мінський процес”, а для того, щоб мотивувати всіх нинішніх учасників цих форматів до активної робити”, – сказав Кулеба.
За словами міністра, Росія намагається нав’язати думку, що подібні висловлювання говорять про руйнацію формату, про вихід України з “Мінська” і все таке.
“Ні, абсолютно ні. З “Мінська” стабільно намагається вийти виключно Російська Федерація, яка не виконує пункт 1 Мінських домовленостей – припинити вогонь”, – заявив Кулеба.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський закликав змінити Мінські домовленості й розширити Нормандську четвірку.
Раніше Володимир Зеленський заявив, що Мінський процес потрібно зробити більш гнучким.
Віцепрем’єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що Російська Федерація фактично вийшла з Мінських угод, коли Володимир Путін офіційно визнав “ЛНР” і “ДНР”.