Війна

Росіяни планують обстріляти Запорізьку АЕС і звинуватити Україну – розвідка

Росіяни планують обстріляти Запорізьку АЕС і звинуватити Україну – розвідка

Фото: Telegram "Енергоатому"

Найближчим часом російські військові можуть обстріляти Запорізьку АЕС, щоб звинуватити в цьому Україну.

Про це повідомили на Telegram-каналі ГУР Міноборони.

“Командування російських окупаційних військ, імовірно, планує черговий провокаційний обстріл міста Енергодар і Запорізької атомної електростанції. Окупанти традиційно планують звинуватити в цьому Україну”, – ідеться в дописі.

Розвідники отримали інформацію, що підрозділи 94 дивізії Росгвардії, які дислокуються на території ЗАЕС, отримали команду о 14:00 зайти в укриття й перебувати там до “особливого розпорядження”.

“Наголошуємо. Російські війська й окупаційна адміністрація повинні покинути територію ЗАЕС та міста Енергодар. ЗАЕС має бути демілітаризована без жодних додаткових умов. Сама станція повинна повернутися під контроль українського “Енергоатому” і МАГАТЕ”, – зазначили в розвідці.

Нагадаємо, у Держатомрегулюванні розглядають варіант повної зупинки Запорізької АЕС і переходу на резервне дизельне паливо. Але за негативного сценарію це потенційно може призвести до пошкодження активної зони реакторів й викиду радіації.

Як відомо, Міжнародне агентство з атомної енергії опублікувало звіт за підсумками свого візиту на Запорізьку АЕС, що окупована росіянами.

До слова, українська сторона вимагає гуманітарний коридор з територій навколо Запорізької АЕС для евакуації мирних жителів.

Зазначимо, що Петро Порошенко в ефірі телеканалу France 24 привітав звіт МАГАТЕ щодо Запорізької АЕС, однак зазначив, що в ньому бракує вимоги щодо повернення станції під контроль України й виведення російських військ.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.