Розвінчали черговий міф: у МОЗ розповіли, чому дорослим потрібно робити щеплення
У Міністерстві охорони здоров’я розвінчали міф про те, що щеплення потрібно робити тільки в дитячому віці. Також у відомстві нагадали, що імунітет проти деяких захворювань не зберігається на все життя. Необхідно проводити повторну вакцинацію в дорослому віці.
Про це повідомила прес-служба МОЗ на сторінці відомства в соцмережі Facebook.
Повідомляється, що імунітет проти деяких захворювань не зберігається на все життя, тому необхідно проводити повторну вакцинацію в дорослому віці.
“Дорослим слід повторювати вакцинацію від дифтерії і правця, так як імунітет проти цих захворювань зберігається тільки 10 років. Потрапляючи в організм, дифтерія швидко розвивається і деякий час може протікати безсимптомно, викликаючи серйозні ускладнення. Вакцина проти дифтерії в державних установах надається безкоштовно”, – йдеться у повідомленні.
Дорослим необхідно вивчити свою медичну карту або здати аналізи, щоб з’ясувати, щеплення проти яких хвороб не були зроблені в дитинстві. Ревакцинацію слід робити відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень.
Також повідомляється, що вакцину від кору можуть безкоштовно отримати медики, педагоги, студенти, учасники ООС і військові. Кір, краснуха і паротит погано переносяться в дорослому віці і можуть викликати серйозні ускладнення.
Крім цього, в МОЗ порадили обов’язково зробити щеплення проти гепатиту B. Вакцинація захистить від небезпечних наслідків вірусної інфекції, таких як цироз або навіть рак печінки.
Нагадаємо, раніше “Прямий” повідомляв про спростування міфу щодо користі солодкого для інтелектуальної діяльності.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.