Політика

Скасування нового правопису: Мін’юст оскаржить рішення ОАСК в апеляційному суді

Скасування нового правопису: Мін’юст оскаржить рішення ОАСК в апеляційному суді

Фото: Рixabay

Міністерство юстиції подало апеляційну скаргу до Шостого апеляційного адміністративного суду в справі про визнання протиправною та нечинною постанову Кабінету міністрів № 437 “Питання українського правопису”.

Про це сказала заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць.

“Представляючи інтереси уряду, ми вважаємо незаконним відповідне рішення ОАСК та почали процедуру його оскарження в апеляційній інстанції. На підставі норм закону “Про Кабінет Міністрів України”, уряд наділений повноваженнями щодо забезпечення проведення державної політики у сфері розвитку та функціонування державної мови у всіх галузях, а також повноваженнями щодо спрямування та координації роботи міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у вказаній сфері. Тож при прийнятті постанови щодо правопису Кабмін мав повноваження щодо схвалення його нової редакції”, – розповіла Коломієць.

За її словами, позивачі в цій справі не навели жодних доказів того, що цією постановою уряду були порушені їхні власні права, свободи та інтереси.

Також зазначається, що апеляційна скарга в справі про визнання протиправною та нечинною постанову Кабінету Міністрів від 22.05.2019 № 437 “Питання українського правопису” подана в п’ятницю, 12 березня, до Шостого апеляційного адміністративного суду.

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд міста Києва скасував постанову про затвердження українського правопису.

Раніше окружний адміністративний суд Києва об’єднав в одне провадження дві справи щодо оскарження нової редакції правопису та призначив до розгляду по суті.

Читайте також: ИНДИК, АТЕНИ І УНТЕРОФІЦЕР: П’ЯТЬ КЛЮЧОВИХ ЗМІН В УКРАЇНСЬКОМУ ПРАВОПИСІ.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.