Політика

США готують нові санкції проти Північного потоку-2: почались переговори з Німеччиною — ЗМІ

США готують нові санкції проти Північного потоку-2: почались переговори з Німеччиною — ЗМІ

Фото: Reuters

Адміністрація Джо Байдена переглядає політику США щодо будівництва газопроводу “Північний потік-2”.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Підводний трубопровід “Північний потік-2” завершений більш ніж на 90%, залишилося прокласти понад 100 кілометрів. Будівництво відновилося 6 лютого, більш ніж через рік після того, як воно зупинилося в умовах протидії адміністрації Трампа та актів Конгресу, що передбачає санкції проти компаній та приватних осіб, які беруть участь у проєкті.

Дотепер адміністрація Байдена не вводила санкцій, передбачених законом.

Однак тепер вона розпочала переговори з Берліном щодо майбутнього газопроводу, включно з “погрозами санкціями проти компаній, які беруть участь у будівництві Північного потоку 2”, заявив німецький чиновник.

Як пише газета, у адміністрації у вівторок підступає крайній термін, коли вона повинна повідомити список компаній, які можуть стати потенційною ціллю американських санкцій. США також можуть відмовитися від введення санкцій у зв’язку з національними інтересами.

За даними джерел, члени Ради національної безпеки зустрічалися, щоб обговорити газопровід, в тому числі готовність Німеччини ввести мораторій на проєкт.

Нагадаємо, німецька компанія відмовилась від участі у проєкті “Північний потік-2”. 

Раніше  до списку санкцій США потрапило  судно, яке будує “Північний потік-2”. 

Крім того, США ввели санкції проти Туреччини за співпрацю з РФ.

Натомість Німеччина продовжила дозвіл на прокладку “Північного потоку-2”, але данська компанія відмовилась від участі в проєкті через санкції з боку США.

Крім того, повідомлялося, що через санкції США проєкт “Північний потік-2” відмовились сертифікувати. 

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.