Світ

Трамп офіційно оголосив 8 травня у США Днем перемоги над нацизмом

Трамп офіційно оголосив 8 травня у США Днем перемоги над нацизмом

фото: Reuters

Президент США Дональд Трамп підписав офіційний документ, яким проголосив 8 травня 2025 року Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 

Про це повідомляє пресслужба Білого дому.

Зазначається, що ініціатива присвячена до 80-ї річниці капітуляції нацистської Німеччини та завершення воєнних дій у Європі. Текст звернення оприлюднено на сайті Білого дому.

У своєму зверненні Трамп заявив, що цей день має стати символом пам’яті про героїзм американських військових, які, за його словами, зробили “вирішальний внесок у перемогу над фашизмом і захист людської цивілізації”.

Президент наголосив, що США вступили у війну після нападу на Перл-Харбор і відтоді стали учасником однієї з “найважливіших битв між добром і злом в історії людства”.

Трамп підкреслив, що понад чверть мільйона американців віддали життя в боротьбі з нацистським режимом. Саме їхня жертва, вважає він, дала змогу сформувати повоєнний світ, де свобода й демократія перемогли тоталітаризм.

“З огляду на це, я, Дональд Дж. Трамп, президент Сполучених Штатів Америки, з повноваженнями, наданими мені Конституцією та законами Сполучених Штатів, проголошую 8 травня 2025 року днем святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні”, – підсумував Трамп.

Оголошуючи національне свято, глава Білого дому заявив, що США “підтверджують своє прагнення захищати свободу й незалежність як від зовнішніх, так і від внутрішніх загроз”. Він також пообіцяв, що продовжить працювати над недопущенням нових воєн і втрат серед мирного населення.

Раніше повідомлялось, що президент США Дональд Трамп оголосив про започаткування нових національних свят. Згідно з його заявою, 8 травня у США відзначатимуть День перемоги у Другій світовій війні, а 11 листопада — День перемоги у Першій світовій війні.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.