Війна

У Харкові жінку скерували на 15 років до вʼязниці за наведення ворожих ударів

У Харкові жінку скерували на 15 років до вʼязниці за наведення ворожих ударів

фото: facebook 8aa.court

Російська агентка, яка діяла у Харкові, за вироком суду отримала 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

За даними Служби безпеки, жінка коригувала ракетно-бомбові удари росіян. Серед пріоритетних цілей ворога були штаби, запасні командні пункти та логістичні хаби Сил оборони.

Як зазначається, агенткою РФ виявилася 36-річна безробітна харків’янка, яка залишала прокремлівські коментарі у телеграм-каналах, де її дистанційно завербувала російська сторона.

“Щоб зібрати геолокації, жінка самостійно обходила або об’їжджала громадським транспортом територію обласного центру та його околиці. У разі виявлення потенційних цілей агентка проводила додаткову дорозвідку поблизу об’єкта: фотографувала його периметр та позначала відповідні координати на гугл-картах”, – йдеться у повідомленні.

На початку 2024 року, під час  підготовки агентурного “звіту” з координатами для вогневого ураження, співробітники українських спецслужб затримали російську поплічницю.

Під час обшуків у затриманої вилучено мобільний телефон з анонімним чатом, який вона використовувала для контактів з російським куратором.

За доказовою базою, зібраною співробітниками СБУ, суд визнав затриману винною у скоєних злочинах і присудив 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Нагадаємо, суд визнав винним агента російської воєнної розвідки, який готувався до фізичної ліквідації українських військовослужбовців на території Чернігівської області, і присудив 15 років тюрми з конфіскацією майна.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, TwitterTelegram та Instagram.