У Києві нашестя метеликів: учений пояснив, звідки взялися десятки тисяч комах
Нашестя десятків тисяч метеликів у Києві спричинили сприятливі погодні умови.
Про це у Facebook повідомив доктор біологічних наук, завідувач відділу ентомології Інституту зоології НАН України Валерій Корнєєв.
Він пояснив, що цей вид метелику називається — сонцевик чорно-рудий (Nymphalis xanthomelas).
“Минулий рік був для нього особливо сприятливий, і дорослі метелики минулого року були також численні. Весна цьогоріч була “моментальною”, то ж і метелики, що дожили до весни у хованках, відклали яйця практично одночасно, у перший же сприятливий день. Відтак, усі гусениці (а їх було ще більше, ніж торік), швидко розвинулися за травень, залялькувалися також майже у той самий час. Лялечка розвивалася трохи більше тижня, поки всередині неї сформувалися крильця ї ніжки, і щойно вночі пройшов добрячий дощ, усі лялечки луснули, і вранці сьогодні дружно повиходили імаго, тобто, дорослі метелики”, – розповів науковець.
Він додав, що загалом у Європі спостерігається катастрофічне падіння чисельності метеликів.
Раніше вчені повідомили, що по всьому світу різко прискорилося скорочення кількості комах. Лише в Німеччині за останні кілька десятиліть комах стало на 76% менше.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.