Новини

У Львові лікарі видалили зі шлунку дівчини кілограм волосся

У Львові лікарі видалили зі шлунку дівчини кілограм волосся

У львівській лікарні «Охматдит» успішно прооперували 15-річну дівчинку із Запоріжжя, зі шлунка якої вилучили кілограм волосся.

Про це повідомили в Центрі дитячої медицини Львова.

Дівчинка вже стикалася з подібною проблемою у 7-річному віці, коли їй діагностували трихобезоар і провели операцію в Запоріжжі. Проте впродовж останніх двох років вона скаржилася на біль у животі, блювоту, втрату апетиту та проблеми з прийомом їжі. Довгий час їй лікували гастрит, однак безрезультатно.

Під час обстеження у Львові лікарі встановили справжню причину недуги — синдром Рапунцель. Це рідкісний стан, коли людина несвідомо ковтає волосся, що утворює великі грудки в шлунку. Дівчинка навіть не підозрювала, що така звичка може спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям.

Операція виявилася складною: через великі розміри утворення видалити його лапароскопічно було неможливо, тому хірурги змушені були повністю розкрити шлунок.

Наразі пацієнтка почувається добре і проходить реабілітацію, зокрема отримує психологічну допомогу для запобігання повторенню проблеми.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.