Події

У МЗС розкритикували Польщу через запровадження дня пам’яті про жертв Волинської трагедії

У МЗС розкритикували Польщу через запровадження дня пам’яті про жертв Волинської трагедії

Фото: sejm.gov.pl

У Міністерстві закордонних справ України назвали запроваджений в Польщі день пам’яті жертв “геноциду”, який вчинили українці, таким, що суперечить добросусідським відносинам.

Про це йдеться в заяві МЗС.

“МЗС України розцінює рішення Сейму Республіки Польща щодо встановлення 11 липня Дня пам’яті жертв так званого “геноциду, вчиненого ОУН і УПА на східних територіях Другої Польської Республіки” як таке, що йде врозріз із духом добросусідських відносин між Україною і Польщею”, – йдеться в заяві.

Зазначається, що такі політичні кроки не сприяють примиренню й взаєморозумінню.

“Ми переконані, що шлях до справжнього примирення лежить через діалог, взаємну повагу і спільну роботу істориків, а не через політичні однобічні оцінки”, — йдеться в заяві.

В українському МЗС закликали польську сторону утриматися від вчинків, які загострюють відносини та підривають здобутки співробітництва, особливо в умовах спільної боротьби з російською агресією.

“Попри політичну упередженість ухвали Сейму, Україна продовжує роботу над пошуково-ексгумаційними заходами в обох країнах, які вже дали практичні результати та повинні бути продовжені”, – йдеться в заяві.

В МЗС наголосили, що не слід шукати ворогів серед українців чи поляків. Адже ворог спільний – Росія.

Раніше польський сейм затвердив нове державне свято. 11 липня поляки згадуватимуть “жертв геноциду, вчиненого ОУН та УПА на східних землях Другої Речі Посполитої”.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.