Запорізька АЕС переходить з російського на американське ядерне паливо
У 2019-2021 роках чотири з шести енергоблоків Запорізької атомної електростанції перейдуть на ядерне паливо компанії Westinghouse.
Про це йдеться у повідомленні прес-служби Енергоатому.
“Процес диверсифікації постачань ядерного палива на енергоблоках Запорізької АЕС відбувається у відповідності із запланованими термінами. Ми впевнені в результаті”, – повідомив генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець.
У червні 2016 року в активну зону п’ятого енергоблоку Запорізької АЕС було завантажено ядерне паливо американської компанії Westinghouse шведського виробництва. Таким чином, енергоблок перейшов на змішану зону – три чверті “російського” палива і чверть “американського”.
У червні 2017 року в активну зону п’ятого енергоблоку Запорізької АЕС було дозавантажене ядерне паливо американської компанії Westinghouse. Після цього активна зона енергоблоку на половину складається з “російського” ядерного палива, а на половину з “американського”.
У вересні-жовтні 2017 року в активні зони першого, третього і четвертого енергоблоків Запорізької АЕС також було завантажено ядерне паливо компанії Westinghouse і ці енергоблоки перейшли на змішану зону – три чверті “російського” палива і чверть “американського”.
У 2018 році п’ятий енергоблок буде вже на три чверті завантажений “американським” паливом і на одну чверть “російським”, активні зони першого і третього енергоблоку будуть наполовину складатися з “російського” ядерного палива, а на половину з “американського”. У зв’язку з виконанням робіт щодо продовження терміну експлуатації, завантаження чергової партії “американського” палива на четвертому енергоблоці буде виконано в 2019 році.
“У 2019-2021 роках активні зони першого, третього, четвертого і п’ятого енергоблоків Запорізької АЕС будуть повністю сформовані з “американського” ядерного палива. Другий та шостий енергоблоки ЗАЕС планується продовжувати експлуатувати з використанням тільки “російського” ядерного палива”, – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, близько 200 бездомних цуценят планують вивезти з території Чорнобильської АЕС і відправити в США.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.