Новини

У вас ФСБ, у нас – ГРУ: слідчі у справі МН17 опублікували чергові докази російської агресії на Донбасі

У вас ФСБ, у нас – ГРУ: слідчі у справі МН17 опублікували чергові докази російської агресії на Донбасі

Міжнародна Спільна слідча група (JIT), яка розслідує збиття літака “Малайзійських авіаліній” поблизу Донецька у 2014 році, опублікувала розшифровку нових записів перехоплених розмов бойовиків із імовірними лідерами підтримуваних Росією сепаратистів.

Про це повідомляє “Настоящее время”.

Деякі з них виведені під позивними. Журналісти телеканалу “Настоящее время” (проєкт Радіо Свобода з участю “Голосу Америки”) упізнали одного з них – людину, яка називає себе “Монголом”.

За версією JIT, записи вказують на те, що лідери угруповань “ДНР” і “ЛНР” підтримували контакти з російськими чиновниками, отримували фінансування, військову підтримку і навіть прямі вказівки – наприклад, від помічника президента Росії Владислава Суркова.

Керівник російського МЗС Сергій Лавров назвав опубліковані телефонні розмови “частково підробленими і не підтвердженими”.

На оприлюднених JIT записах є, серед інших, і розмова невідомої людини з бойовиком на прізвисько «Монгол», який розповідає, що на Донбас «прибудуть люди з повноваженнями від Шойгу» (міністр оборони Росії Сергій Шойгу – ред.)

1 липня 2014 року о 22:08:05 бойовикові з позивним “Монгол” (A) 380951267673 телефонує невідома особа (B) 380509133442:

B: Як комендант Макіївки, я б хотів дізнатися. Я б хотів дізнатися, до чого ми йдемо.
A: Ми йдемо до єдиноначальності. Сюди прибувають люди з повноваженнями від Шойгу, і всіх місцевих польових командирів викидають нах** із підрозділів…
B: Угу.
A: …і очолюють москвичі (…)
В: (…) Мене цікавить, коли тоді це буде, щоб я зрозумів, кому мені потрібно буде підкорятися, бл***
A: Ти будеш підкорятися «міністрові оборони». (…) «Міністру оборони» «ДНР». (…) Ні, «міністр оборони» у нас – Стрєлков, а «головнокомандувач військ» – як президент чи прем’єр-міністр у всіх країнах – це Бородай.

У 2014 році російський телеканал “Дождь” показав інтерв’ю з командиром спецпідрозділу збройного угруповання «ДНР» із позивним “Монгол”. Цей загін базувався на території захопленого в Донецьку арт-центру “Ізоляція”.

Фотографія “Монгола» є і в базі даних сайту “Миротворець”. Якщо вірити йому, то “Монгол” – це Слєпньов Станіслав Олександрович, мешканець Донецька. У 2015 році він очолював відділ економічних злочинів “міністерства держбезпеки ДНР” і був заарештований своїми ж за незаконне зберігання зброї.

Леонід, на якого посилається «Монгол» у телефонній розмові, опублікованій слідчими, – ймовірно, Леонід Баранов – партнер “Монгола” по допитах полонених і заарештованих.

У ще одній перехопленій розмові «Монгол» стверджує, що отримує команди з ФСБ [Росії], а його співрозмовник підпорядковується ГРУ [Росії].
18 липня 2014 року о 18:52:57 бойовик із позивним “Шериф” (B) 380958851694 телефонує іншому бойовикові з позивним “Монгол” (A) 380951267673:

B: І ми сьогодні … безпосередньо … вже тиждень … все [нерозбірливо] в Москву, і тому ми отримуємо команди (…)
A: І я теж отримую команду з Москви. Те ж саме.
B: Але у вас, у вас, у вас ФСБ? Так?
A: Так.
B: У нас ГРУ. Ось і вся відмінність.

Слідчі припускають, що вказівки з Москви отримували і Олександр Бородай, який називав себе влітку 2014 року “прем’єр-міністром ДНР” і “головнокомандувачем”, і “міністр оборони ДНР” Ігор “Стрєлков” Гіркін. Згідно з опублікованими переговорами, Сурков наказав “Стрєлкову” передати командування Олександрові Захарченку, а той у підсумку очолював бойовиків угруповання “ДНР” аж до своєї загибелі в результаті замаху в 2018 році.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.