Економіка

Україна підписала з Японією угоду щодо отримання 3 мільярдів доларів: куди спрямують кошти

Україна підписала з Японією угоду щодо отримання 3 мільярдів доларів: куди спрямують кошти

Фото: Facebook

Уряд України затвердив угоду з Японією, яка дасть змогу отримати близько 3 мільярдів доларів у межах ініціативи ERA.

Про це сповістив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, кошти будуть забезпечені доходами від заморожених російських активів. Їх спрямують на пріоритетні видатки бюджету, відбудову й розвиток України.

Як зазначив Шмигаль, загалом у межах цього механізму Україна залучить 50 мільярдів доларів.

“Дякуємо партнерам з G7 та ЄС за створення інструменту, який змушує Росію платити за завдані збитки. Розраховуємо, що всі знерухомлені активи агресора будуть конфісковані й спрямовані на відбудову України”, – підсумував прем’єр-міністр.

Нагадаємо, протягом листопада-грудня 2024 року Україна отримала від Японії близько 1,2 млрд доларів. Ці кошти спрямували на проєкти у соціальній, медичній, освітній сферах, відновлення та підтримку бізнесу.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, TwitterTelegram та Instagram.