Новини

Україна бореться не з терористами, а з агресією та окупацією: експерти про завершення АТО і початок Операції об’єднаних Сил

Україна бореться не з терористами, а з агресією та окупацією: експерти про завершення АТО і початок Операції об’єднаних Сил

Антитерористична операція не може тривати чотири року, тому відхід від формулювання АТО є правильним кроком.

Про це в ефірі “Прямого” у програмі “Підсумки” заявила директор Центру Балто-Чорноморських досліджень Ірина Верещук.

“І тепер ми виходимо на більш правові дефініції, які допоможуть нам відрегулювати чи врегулювати хоча би в правовому полі. Позаяк все рано чи пізно закінчується. Тому варто виходити на ці дефініції правильні. І головне – на механізми їх застосування. Те, що будуть встановлені правильні блокпости, пропускні режими, які будуть більш суворіші, – це абсолютно виправдано. Тому що це потрібно було зробити давно. Згадайте Савченко, коли вона розповідала, що я народний депутат і можу їздити куди хочу, до Захарченка, зустрічатися чи не зустрічатися. І це робила, напевно, не лише вона”, – наголосила Верещук.

Разом з тим виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин впевнений, що дуже важливо правильно називати речі своїми іменами.

“У нас не є боротьба з терористами. У нас є боротьба з агресією, з окупацією фактично територій. Стосовно лінії розмежування і пропускних режимів зараз ми бачимо тільки теорію. Звичайно, для людей, які проживають на цій території, які мають родичів на цій території, надзвичайно важливий буде процес, як це буде втілюватися. Але зараз робити висновки про це рано. Ми зрозуміємо, як це буде працювати, з плином часу”, – зазначив він.

Нагадаємо, міністр оборони України Степан Полторак заявив, що наприкінці квітня на Донбасі завершиться антитерористична операція і почнеться новий формат під керівництвом Об’єднаних сил.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.