Україна та Угорщина проведуть консультації щодо мовних статей про освіту

Україна та Угорщина проведуть консультації щодо мовних статей про освіту

Міністерство освіти України 5 червня проведе консультації з представниками угорської громади щодо мовних статей закону про освіту, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін за підсумками зустрічі з угорським колегою Петером Сіярто.

“Угорська сторона буде сприяти цим консультаціям, щоб вони пройшли успішно. Потім зустрінуться два глави МЗС і Міносвіти за участі угорської громади для того, щоб остаточно визначити те рішення, яке буде працювати для наших громадян угорського походження”, – сказав Клімкін, цитує слова міністра закордонних справ України “Європейська правда”.

“Логіка рішень полягає в тому, щоб прибрати цю дискримінацію, щоб викладання мови було покращене, щоб вони (представники нацменшини, – ред.) розуміли, в якій вони країні живуть, але й щоб допомогти їм повністю зберегти самобутність”.

Як відомо, Угорщина уже втретє заблокувала проведення засідання комісії Україна-НАТО на міністерському рівні. Угорська влада пояснює, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норму закону про освіту. Будапешт переконаний, що закон значно обмежив права національних меншин у використанні рідної мови.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.