В окупованому Криму пересохла ще одна річка
У тимчасово окупованому Криму пересохла раніше повноводна річка Сарису, що протікала через місто Білогірськ.
Про це повідомляє Крим.Реалії.
За словами місцевих жителів, русло річки висохло повністю, в ньому не залишилося води.
“Сари-Су перекладається, як “жовта вода”. Будь-якою бачив цю річку і повноводною, і маловодною, але не пригадую, щоб вона висихала, що називається, наглухо. Це ще одне свідчення загострення проблеми вододефіциту в Криму. Надії на зимові опади не виправдалися”, – розповів активіст громадського руху “Вільний Крим” з Білогірського району Решад Меметов.
За його словами, в 1990 році в Білогірському районі кримські татари, які поверталися на батьківщину, розбили наметове містечко і почали будівництво найбільшого в Криму селища Сарису, яке отримало назву від річки, що протікала поряд.
Як повідомлялося, в окупованому Криму через посуху й обміління водойм з 24 серпня почалася подача води за графіками.
Водопостачання лімітоване в Ялті, Алушті, Судаку, Феодосії, Бахчисарайському, Білогірському і Ленінському районах.
До 2014 року Україна забезпечувала 85% потреб Криму в прісній воді завдяки Північно-Кримському каналу, що з’єднує Дніпро з півостровом. Після окупації Криму Росією постачання води до Криму було припинено. Нині запаси води на півострові поповнюються з водосховищ і підземних джерел. За заявою кримських екологів, регулярне використання підземних джерел веде до засолення кримського грунту.
Яке повідомлялось, Аянське водосховище, яке використовується для водопостачання окупованого Російською Федерацією Сімферополя, майже повністю пересохло.
Раніше у місті Інкермані під Севастополем з вапнякового кар’єру, який свого часу перетворився на водосховище, зникла вода.
Партизанському водосховищі, розташованому за 10 кілометрів від окупованого Росією Сімферополя, залишилося менше ніж 1/5 частини від звичного обсягу води.
Крім того, в окупованому Росією Криму обміліло найглибше водосховище, людям будуть давати воду погодинно.
Як відомо, на окупованій Росією Ялті запроваджуються обмеження подачі води – три години вранці й три години ввечері.
Раніше повідомлялося, що Росія через ООН намагається змусити України відновити водопостачання в окупований Крим.
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що Україна не подаватиме воду до окупованого Криму, оскільки жодних загроз гуманітарної катастрофи на півострові не існує.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.