В ООН заявили, що російські спецслужби застосовують тортури в окупованому Криму
Російські силовики в окупованому Криму застосовують тортури проти жителів півострова та опозиційних сил.
Про це заявила помічниця Генсекретаря ООН з прав людини Ілзе Брандс Керіс.
“УВКПЛ продовжує отримувати достовірну інформацію про тортури та жорстке поводження з боку спецслужб Російської Федерації та поліції в Криму”, – розповіла Керіс.
Зокрема, за її словами, насильство застосовується для того, щоби “вибити” зізнання в провині або сфабрикувати свідчення проти інших, а також з метою переслідування опозиційних політичних організацій.
Керіс зауважила, що ООН отримувало інформацію про те, що у зв’язку з такими випадками в окупованому Криму були ініційовані розслідування, однак жодних повідомлень про покарання винних або щодо прогресу у процесі притягнення до відповідальності УВКПЛ так і не отримало.
Нагадаємо, РНБО затвердила стратегію деокупації та реінтеграції Криму.
Як відомо, країни Європейського Союзу підтримують суверенітет та територіальну цілісність України та готові розглянути конкретні ідеї для деокупації Кримського півострова.
Раніше в уряді анонсували ухвалення законів про мешканців окупованих територій і статус кримських татар.
Крім того, у Міністерстві закордонних справ назвали основні напрями роботи “Кримської платформи”.