Події

В США українському хакеру присудили 10 років ув’язнення

В США українському хакеру присудили 10 років ув’язнення

Фото: Рixabay

Суд Вашингтона 16 квітня засудив до 10 років в’язниці громадянина України Федора Гладиря, який разом зі своєю хакерською групою здійснив серію кібератак на американські компанії, що завдало збитків на мільярди доларів.

Про це повідомили у Мін’юсті США.

За оцінками міністерства, хакерська група FIN7, до якої входив Гладир, “завдала американцям та економіці США збитків на мільярди доларів”. Водночас прокурори наголошують, що збитки можуть сягати від 3 до 6 мільярдів доларів.

Гладиря арештували в німецькому Дрездені у 2018 році та екстрадували до США. Тоді на території ЄС також затримали двох інших українців — Дмитра Федорова та Андрія Колпакова. Їх також звинувачують у причетності до хакерської групи FIN7.

У вересні 2019 року Гладир визнав себе винним у здійсненні кібератак і шахрайстві. В обмін на це слідство зняло з нього всі інші обвинувачення. Попри це, українцю все ж загрожувало до 25 років в’язниці. Суд тепер дав йому 10. Три з них він уже провів під вартою.

Нагадаємо, у крадіжці тисяч листів Держдепартаменту США минулого року підозрюють російських хакерів.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.