В Україні випустили перші 200 тисяч лабораторних тестів на коронавірус
В Україні виготовили 200 тисяч лабораторних тестів на коронавірусну інфекцію Covid-19.
Про це повідомляє пресслужба Офісу президента України.
“Як ми й обіцяли кілька тижнів тому, в Україні розпочалося виробництво ПЛР-тестів. Сьогодні ми отримали першу партію – це 200 тисяч тестів. Вони на вихідних роз’їдуться по областях, по спеціальних лабораторіях, які проводять ПЛР-тестування”, – сказав секретар Координаційної ради з протидії поширенню COVID-19 Кирило Тимошенко.
За словами секретаря Координаційної ради, наступного тижня очікується ще майже 400 тисяч таких тестів. Виробництво українських ПЛР-тестів триває, і вони також розподілятимуться між установами.
Водночас депутат Верховної Ради Галина Янченко повідомила, що “сьогодні вийшла перша партія українського виробництва імуноферментних тест-систем на виявлення коронавірусу”.
За її словами, Україна стала п’ятою країною у світі, якій вдалося запустити виробництво таких тест-систем.
“ІФА-тестування на коронавірус швидше і дешевше і може забезпечити масовий скринінг. Такі тест-системи дають результат протягом двох годин (ПЛР – кілька днів), використовують в роботі реагенти українського виробництва і будуть в десятки разів дешевше китайські й європейські аналоги. Тестування зможе виявляти не тільки факт зараження коронавірусом, а тих, хто вже перехворів”, – написала Янченко на сторінці в Facebook.