Суспільство

Від початку року порушники мовного закону сплатили 200 тисяч гривень штрафів

Від початку року порушники мовного закону сплатили 200 тисяч гривень штрафів

Фото: Рixabay

Від початку 2025 року порушники мовного законодавства сплатили майже 200 тисяч гривень штрафів до місцевих бюджетів.

Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в інтерв’ю виданню “Лівий берег”.

За його словами, станом на червень 2025 року було отримано 1 182 звернення, на підставі яких розпочато 420 заходів державного контролю. У результаті цього Кремінь особисто розглянув 252 справи про адміністративні правопорушення та виніс 57 штрафів. Середній розмір одного штрафу становив близько 3 400 гривень. Окрім цього, винесено 134 попередження, з яких частина — повторні. Загальна сума сплачених штрафів наразі складає приблизно 200 тисяч гривень. Як зауважив мовний омбудсмен, така динаміка практично не відрізняється від минулорічної.

Кремінь визнав, що кількість порушень не зменшується. Це пов’язано з появою нових інтернет-ресурсів, а також мовних скандалів. Водночас за його словами, поступово розширюється мережа представників Уповноваженого, триває активна співпраця з місцевою владою, депутатами, освітніми закладами, політичними силами та громадськими організаціями. Він наголосив, що лише спільними зусиллями можна забезпечити ефективний захист і дотримання мовного законодавства в Україні.

Також читайте: Мова — це зброя: як нам знову не розчинитися в “русском мире”.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.