Відмовили у “швидкій”: у МОЗ пояснили, хто має право на невідкладну медичну допомогу
Фото: Pixabay
У Національній службі здоров’я пояснили, коли українцям можуть відмовити у виклику екстренної медичної допомоги.
Про це повідомляє урядовий портал.
“Диспетчер має право відмовити у виклику, який по суті є необґрунтованим саме для служби екстреної меддопомоги. При скаргах лише на температуру, коли пацієнт навіть не робив спроби випити жарознижуючий препарат, для того, щоб виміряти тиск чи зробити ін’єкцію або, щоб виконати функцію таксі для пацієнтів, які не потребують екстреної медичної допомоги”, – зазначають у відомстві.
У Нацслужбі зазначили, що через подібного роду виклики, пацієнт, який насправді потребує екстреної допомоги, може її не дочекатися.
“Також бригади екстреної допомоги виїжджають у разі критичного стану до пацієнтів з COVID-19 і на місці оцінюють стан здоров’я людини, визначають потребу у госпіталізації та транспортують осіб з підозрою на COVID-19 до визначеної лікарні. Якщо пацієнт з COVID-19 не потребує госпіталізації, йому надають необхідну медичну допомогу та рекомендації.”, – вказано у повідомленні.
Нагадаємо, що з 1 січня в Україні набула чинності постанова Кабінету Міністрів щодо виїзду карети швидкої допомоги на виклик.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.