Влада хоче карати за продаж ліків неповнолітнім: в Раді з’явилися відповідні законопроєкти
Фото: Facebook
В Україні будуть карати за продаж ліків малолітнім особам. Відповідні законопроєкти знаходяться на розгляді у Верховній Раді.
Про це повідомляє інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.
Наразі у Верховній Раді знаходиться три законопроєкти, які передбачають встановлення адміністративної відповідальності за реалізацію (відпуск) в аптечних закладах лікарських засобів малолітнім особам.
Так, у законопроєкті №5123 передбачається адміністративна відповідальність за продаж лікарських засобів громадянам, які не досягли 14-річного віку. Це порушення передбачає накладення штрафу від 6 до 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (102 – 425 грн). У випадку ж повторного правопорушення протягом року штраф становитиме від 25 до 70 неоподатковуваних мінімумів, тобто від 425 грн до 1190 грн.
У законопроєкті №5123-1 передбачається встановлення адміністративної відповідальності за продаж і доставку лікарських засобів малолітнім особам. Також цим проєктом закону пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, доповнивши Кодекс новою статтею про відповідальність за продаж (у тому числі, з використанням інформаційно-комунікаційних систем дистанційним способом) і доставку лікарських засобів малолітнім особам.
Також поданий до Ради третій проєкт закону №5131 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення вимог законодавства України про лікарські засоби. У цьому проєкті передбачається адміністративна відповідальність за продаж лікарських засобів особі, яка не досягла 14-річного віку та тягне за собою накладання штрафу у розмірі 400-800 неоподаткованих мінімумів. Що становить від 6800 до 13600 гривень.
Наразі усі три законопроєкти знаходяться на доопрацюванні та на їх основі буде підготовлений один проєкт закону.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Раді готують два законопроєкти для обмеження продажу ліків дітям до 14 років.
Раніше у Боярці в академічному ліцеї “Гармонія” дві учениці сьомого класу отруїлися невідомими речовинами, внаслідок чого одна дівчина померла.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.