Я готовий оприлюднити відеозаписи візиту зятя Тимошенко до Москви і докази його переговорів з Кремлем – Іван Мельничук
Народний депутат від “Блок Петра Порошенка” Іван Мельничук пообіцяв надати відеодокази візиту зятя Юлії Тимошенко Артура Чечоткіна до Москви та назвати імена емісарів Кремля, з якими той вів переговори.
Про це Іван Мельничук розповів в інтерв’ю на “Прямому”.
– Коли робляться відповідні заяви, починає резонувати не тільки політичне середовище, а так само і суспільство. Ми знаємо, що є прихильники як Юлії Тимошенко, так і інших політичних сил. Відповідно, для того, щоб розуміти і реагувати адекватно так само журналістам, хочеться доказів. Які докази безпосередньо такої заяви? Що скажете? Це ви її зробили.
Так, я зробив цю заяву, тому що я вважаю, що насамперед це питання національної безпеки нашої держави, це питання нашого суверенітету, ствердження нашої держави в світовому просторі. І мені небайдуже як представнику тих людей, які мене обрали у парламент, і як громадянину України те, що відбувається на сьогоднішній день за прямого потурання, за прямої допомоги Юлії Володимирівни Тимошенко, яка, на мій погляд, вже давно і відкрито – може, і не у всьому відкрито, може, в деяких своїх висловах воно проявляється – шукає підтримки у Кремля насамперед для того, щоб здобути якісь дивіденди на виборах президента України.
Я би хотів, насамперед, щоб Юлія Володимирівна відповіла на моє конкретне питання. Подивіться, що відбувається. Виходить народний депутат на трибуну, заявляє про те, що він знає, і хотів би отримати якусь відповідь. Неважко ж відповісти прямо тій же Юлії Володимирівні і сказати: “Іван Іванович, ви неправду говорите. Мій зять там не був”. І на цьому крапка. А потім я би мав представити якісь докази. Правильно? Я хочу від неї почути.
Те, що вийшла фракція, розумієте, представники фракції, навіть не заступник голови фракції і навіть не голова фракції, і почали висувати якісь звинувачення в сторону своїх опонентів, – розумієте, в дитячому садку колись було: коли не знали, що відповісти, то казали “хто прозивається – сам так і називається”. Це приблизно так і виглядало.
Насамперед, ніхто ж не сказав, що був Артур Чечоткін в цей час в Україні, він нікуди не їздив, він нічого не робив, він займався своїми бізнес-проектами. Цього ж немає. Тому я би хотів як народний депутат почути від Юлії Володимирівни Тимошенко, яка завжди всіх огульно звинувачує, яка звинувачує у всьому чорта-біса, кого завгодно, але тільки не саму себе, – що робив її рідненький зять у Москві? Сьогодні мене питали журналісти в кулуарах парламенту – що далі?
– А звідки у вас ця інформація? Ми як журналісти маємо розуміти, звідки у вас ця інформація, які підтвердження цієї інформації ви можете зокрема надати.
Я прекрасно розумію як журналістів. І ви прекрасно розумієте і мене. Є свої джерела отримання інформації. Ви ж не розкриваєте свої джерела отримання інформації. Ви заявляєте про ту чи іншу подію, дивитеся, що відбувається навколо, а потім представляєте беззаперечні докази, не називаючи джерела інформації.
– Ми можемо очікувати на беззаперечні, зокрема відеодокази, того, що ви говорите? Коли?
Ви можете очікувати. Тому я і говорю, що як тільки буде реакція Юлії Володимирівни Тимошенко особисто, і хай вона скаже, як вона хоче прокоментувати мої слова, – після цього я буду представляти свою сторону.
– Тобто ви чекаєте на конкретно особисте, персональне звернення Юлії Володимирівни з цього приводу?
Так і є. Ви правильно розумієте.
– І тоді, як тільки вона відповість, ви надасте зокрема і відеодокази?
Дивіться, коли я в залі виступав з трибуни, я ж не говорив, що задаю питання всім.
– Можливо, ви провокували.
Я не провокатор, їй богу. Знаєте, спитав – відповіли. Мене спитали – я відповів.
– Вам же легше підійти у парламенті до Юлії Володимирівни і конкретно запитати. Чи охорона не підпускає?
В залі парламенту немає охорони.
– Так можете до неї підійти. І по реакції буде видно. Всі журналісти це відзнімуть. Вона ж не може вам не відповісти.
Може вона не відповісти. Вона звичайно не відповідає. Тому прийшлося запитати, щоб вся Україна почула, щоб ви почули, журналісти, щоб ви зацікавилися цією темою. Нехай вона відповість.
– Ми зацікавилися, але ми хочемо конкретних доказів.
Якби мене, наприклад, спитали – Іван Іванович, твій зять літав у Москву чи не літав – я би сказав, літав або не літав. А коли питають у Юлії Володимирівни, а виходить фракція і виступає, то це нечесно, це неправильно. Фракція могла би вийти, якби я сказав, що не літав. Фракція могла би мене запросити на засідання фракції і сказати: Іван Іванович, скажи чесно, ти правду говориш чи ні? Коли я сказав, що я говорю правду, і що він не літав, то вся фракція вийшла і сказала: ми довіряємо члену своєї фракції, ми довіряємо нашому депутату, тому ми за нього стаємо всі горою.
Але навіть не перший заступник голови фракції, а Юлія Володимирівна мовчить. Нехай не мовчить. Вона ж є в інформаційному просторі. Вона є кругом. Хай чесненько встане і скаже, що так, так і так, і було так… ну, літали туди по якимось іншим питанням. Тоді я буду говорити інше своє бачення – куди він літав і що він там робив. Якийсь має бути діалог. Тактика того, що я буду собі мовчати як “лисичка-сестричка” – вона не підходить зовсім. Тому що є “вовк-панібрат” – він в неї завжди спитає, як було насправді.
От нехай людина скаже, як було насправді. Це близька родина. А близька родина не може приймати рішення самостійно. Це обговорюється, це ставляться задачі, це є сім’я, це є українська сім’я. Тому ми і маємо розібратися: це є українська сім’я, яка дбає про збереження України, чи це українська сім’я, яка на сьогоднішній день потворствує тому, що робить Кремль?
Нам мало війни, нам мало поту нашої держави на обмін військовополонених? Які може вести людина переговори з близького оточення Юлії Володимирівни? Які? Ірина Геращенко може, тому що її парламент уповноважив, вона їздить і говорить тільки по військовополоненим. Від імені парламенту, від імені народу України, від імені президента вона озвучує ті чи інші тези.
Хто дав право Чечоткіну їздити у Москву і озвучувати якісь питання та вести якісь переговори? Скажи, про що ти там говорив. Я ж нічого іншого не вимагаю.
– А з ким, за вашою інформацією, він вів переговори?
З емісарами Кремля. Це за моєю інформацією.
– А “емісари Кремля” – це хто?
Не витягуйте з мене. Я сказав: всьому свій час. Давайте ми дочекаємося, хай Юлія Володимирівна скаже. От Юлія Володимирівна мала би зараз сказати: він зустрічався з тим-то, і я вам доводжу, що він являється емісаром Кремля. Просто? Просто. Хай буде просто.
– Ви чекаєте персональної реакції з боку персонально Юлії Володимирівни Тимошенко. Але якщо персонально Юлія Володимирівна не захоче реагувати і відповідати, ви надасте конкретні докази того, що ви зараз робите заяви, що її зять літає до Москви і зустрічається з емісарами?
Відповідаю просто. Так.
Нагадаємо, за словами активіста Семена Кабакаєва, зять Юлії Тимошенко веде переговори з представниками російського уряду, задля чого вже сім разів вилітав у Мінськ.
Він також додав, що Артур Чечоткін міг вести переговори з Кремлем тільки за дорученням Юлії Тимошенко.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.