За дотримання перемир’я: Міноборони виплатило бійцям ООС майже пів мільярда гривень
Фото: ЗСУ
Міністерство оборони України виплатило близько пів мільярда гривень премії військовим з початку перемир’я у зоні ООС.
Про це йдеться у відповіді міністерства на запит РБК-Україна.
Зазначено, що порядок виплати винагороди та застосування штрафів до учасників Операції об’єднаних сил за період перемир’я (з 27 липня 2020 року) регламентований наказом міністра оборони Андрія Тарана №340 від 18 вересня 2020 року.
Згідно з ним, премії військовослужбовцям виплачуються за успішні дії на лінії зіткнення і за збереження життя і здоров’я бійців. Зокрема, винагороду передбачено за безпосередню участь у бойових діях, розвідку в тилу ворога, відбиття атаки противника або захоплення його техніки.
За такі дії передбачена премія в розмірі 17 тисяч гривень. Нагорода збільшується, якщо завдання військовими було успішно виконано в складі підрозділу.
Премії за захоплену (знищену) техніку противника також виплачуються окремо. Наприклад, за захоплення корабля ворога дають до 243 600 гривень, літака – 121 800, танка – 48 720 гривень, безпілотника – 36 540 гривень.
Крім того, передбачені премії за збереження життя і здоров’я бійців у зоні ООС. Командувач Об’єднаних сил за такі дії може отримати додатково 18 тисяч гривень на місяць, а, наприклад, командир взводу – 7 тисяч гривень.
Однак ця винагорода для командирів істотно знижується, якщо встановлені випадки порушень з боку їхніх підлеглих. До таких порушень, крім суїцидів і недотримання гігієни, відноситься відкриття вогню військовими без наказу командира і без військової необхідності.
Військовослужбовцям, які допустили такі порушення, винагорода не виплачується взагалі.
Міноборони у відповідь на запит агентства відмовилося повідомити, скільки військових були оштрафовані за відкриття вогню та інші проступки.
“Узагальнення інформації про кількість порушень, які стали підставою для зменшення цієї винагороди військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у заходах ЗНБО (забезпечення нацбезпеки і оборони, – Ред.), не передбачене”, – сказано у відповіді за підписом т.в.о. командувача Об’єднаних сил Віктора Ганущака.
Він також повідомляє, що всього з початку перемир’я, тобто з 27 липня по 1 грудня, військовим за “правильні” дії виплачено винагороди на суму 510,9 млн гривень.
Кому саме і за які конкретно дії виплачено винагороду, Міноборони не вказало.
Нагадаємо, українська делегація у Тристоронній контактній групі заявила, що Київ готовий і надалі працювати в рамках “Нормандського формату”.
Голова української делегації в Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук попередив, що у разі відсутності прогресу на переговорах ТКГ запропонує нові кроки.
П’ятий Президент України, лідер політичної партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час онлайн-виступу на Міжнародному Безпековому Форумі у Галіфаксі виступив за реформування механізму “права вето” у Раді Безпеки ООН та посилення Нормандського переговорного формату через залучення Сполучених Штатів Америки.
Крім того, Росія звинуватила Україну у “фактичному виході” з мінських угод.
НАРАЗІ НЕМАЄ ПОТРЕБИ У ПЛАНІ “Б”: АРЕСТОВИЧ ПРОКОМЕНТУВАВ МОЖЛИВЕ ВВЕДЕННЯ МИРОТВОРЦІВ НА ДОНБАС
Нагадаємо, представники Росії у ТКГ підтримали план спільних дій щодо Донбасу, який запропонували бойовики.
Українська делегація в ТКГ представила п’ять основних пунктів “Плану дій по Донбасу”. Також за словами Леоніда Кравчука цей план передбачає: демілітаризацію ОРДЛО на початку 2021 року, контроль кордону і місцеві вибори не пізніше 31 березня 2021 року.
Крім того, окупаційна влада висунула вимоги для обміну полоненими.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.