Економіка

230 вольтів замість 220: в Україні змінять стандарт напруги в мережі

230 вольтів замість 220: в Україні змінять стандарт напруги в мережі

Фото: Pixabay

За оновленим кодексом систем розподілу електроенергії, стандарт напруги в електричній мережі становитиме 230 вольтів.

Про це йдеться у постанові Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Зазначається, що з першого липня 2025 року стандартом напруги в електромережі України буде 230 вольтів замість 220.

“В Україні почнуть діяти європейські підходи до визначення параметрів якості електроживлення, зокрема — перехід на номінальну напругу 230/400 В. Одне з ключових нововведень — встановлення чітких меж допустимого відхилення напруги: від 207 до 253 В (±10% від номінального значення 230 В)”, – повідомляють у Нацкомісії.

Ці зміни мають позитивно вплинути на якість електропостачання.

Завдяки більш стабільній напрузі зменшиться ймовірність пошкодження побутової техніки в населення, а також знизиться потреба у використанні додаткових захисних пристроїв, зокрема стабілізаторів.

Окрім цього підвищення стандарту напруги сприятиме підвищенню енергоефективності. Електроприлади зможуть працювати в оптимальних умовах, без перевантажень і зайвих втрат енергії.

Раніше повідомлялось, що у 2025 році в Україні існує вірогідність підвищення вартості електроенергії та природного газу.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.