Війна

90% жертв в Бучі загинули від розстрілів російських окупантів – міський голова

90% жертв в Бучі загинули від розстрілів російських окупантів – міський голова

Фото: Reuters

Більшість мирних жителів міста Буча під час окупації російськими військами загинули внаслідок розстрілів. Це майже 90%.

Про це в інтерв’ю DW заявив міський голова міста.

На питання журналіста, чи люди гинули в основному через розстріли або внаслідок артилерійських обстрілів Федорук відповів: “Практично 90 відсотків — це кульові ураження, а не осколкові”.

Як відомо, українська армія повністю звільнила Київську область від російських військ. На території Бучі протягом останніх чотирьох тижнів тривали важкі бої. Коли Україна повернула контроль над околицями столиці, туди змогли зайти журналісти, які оприлюднили кадри того, на що перетворилася Буча: усіяні трупами людей і тварин дороги та тротуари, сліди тортур на мирних жителях, яких беззбройними убили, зґвалтовані жінки та діти, брухт, який раніше був технікою, спалені, розвалені будинки.

Нагадаємо, про необхідність притягнути до відповідальності Російську Федерацію за вбивства на Київщині заявив президент Франції Емманюель Макрон.

Також президент Європейської ради Шарль Мішель повідомив, що ЄС допоможе Україні зібрати докази злочинів росіян на Київщині.

Нагадаємо, після звільнення Київської області від російських окупантів, у населених пунктах було виявлено докази геноциду українців – масових вбивств мирних громадян, тортур та зґвалтувань мирних мешканців.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав місію Міжнародного кримінального суду приїхати на Київщину за доказами військових злочинів росіян.

24 лютого Президент РФ Володимир Путін оголосив війну Україні та розпочав масштабне вторгнення. По низці українських міст були завдані ракетні удари, атаковані військові об’єкти Збройних сил України.

В Україні запроваджено воєнний стан. Президент Володимир Зеленський оголосив загальну мобілізацію.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.