Новини

Агробізнес України втратив понад 6-7 млрд грн через зміцнення гривні

Агробізнес України втратив понад 6-7 млрд грн через зміцнення гривні

Українські агрокомпанії через ревальвацію гривні з початку 2019 р недоотримали 6-7 млрд грн експортної виручки.

Про це заявила громадський діяч, в.о. міністра аграрної політики і продовольства України в 2019 р Ольга Трофімцева, передає “Агропортал“.

“2019 й виявився непростим. Звичайно, зміцнення гривні не зупинило агроекспорт, але зробило негативний вплив”, – говорить вона.

І додає, що зазвичай невелика контрольована девальвація національної валюти допомагала українському експорту бути більш конкурентною на зовнішніх ринках.

“Другий виклик, який опосередковано впливає на експорт сільгосппродукції, – запуск ринку землі. Уже в цьому році капітальні інвестиції в технології, диверсифікацію, будь-яке розширення виробництва, переробні потужності зменшилися. Думаю, в наступному році ця тенденція продовжиться”, – каже Трофімцева.

Проте, виклики – це завжди розвиток. Основними завданнями для експортерів на наступний рік Трофімцева виділяє необхідність дотримання бездоганної якості продукції, а також активний пошук нових ринків збуту.

Нагадаємо, у період з січня по вересень 2019 року Національному банку України вдалось зміцнити гривню на 13%, але унаслідок цього установа отримала збитку на 12,3 млрд грн.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.