Новини

Без ЗНО, паспорту і атестату: абітурієнтам з Донбасі та Криму спростили вступ в українські виші

Без ЗНО, паспорту і атестату: абітурієнтам з Донбасі та Криму спростили вступ в українські виші

В Україні у понеділок, 4 червня, почали працювати понад 70 освітніх центрів, через які абітурієнти з окупованих територій Криму та Донбасу можуть вступати до українських вишів за спрощеною системою. Вони можуть зробити це без ЗНО, атестата і паспорту.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки України.

Зазначається, що відкрито 35 центрів “Крим-Україна” та 37 – “Донбас-Україна”.

“Спрощена процедура полягає в тому, що вступникам з Криму та Донбасу, які звернуться до центрів, не потрібно складати ЗНО. Натомість їм треба пройти державну підсумкову атестацію з 2 предметів – українська мова, історія України, а також скласти вступний іспит з профільного предмета або творчий конкурс. Вступити можна без паспорта і українського атестата”, – йдеться у повідомленні.

У МОН також повідомили, що торік через освітні центри для переселенців до українських вишів вступило 1550 абітурієнтів із окупованих територій.

“У середньому процедура вступу триває близько 3-4 днів. Здебільшого на цей час виші забезпечують вступників гуртожитками й загалом намагаються йти їм на зустріч та створювати максимально комфортні умови”, – додали в МОН.

Нагадаємо, 4 червня в Україні відбулось зовнішнє незалежне оцінювання з біології, а 29 травня – з іноземних мов.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.