COVID-19 вражає мозок: вчені оприлюднили приголомшливі висновки
Фото: Pixabay
Вчені Берлінського університету імені Гумбольдта довели, що коронавірус SARS-CoV-2 здатний проникати в мозок по нюховому нерву, викликаючи прямі ушкодження центральної нервової системи й небезпечні неврологічні симптоми.
Про це повідомляється в статті, опублікованій в журналі Natural Neuroscience.
Дослідники продемонстрували присутність вірусної РНК в різних областях дихальних шляхів і головного мозку пацієнтів з COVID-19. Це підтверджує, що SARS-CoV-2 дійсно здатний проникати в центральну нервову систему. Раніше вважалося, що неврологічні симптоми проявляються опосередковано через порушення імунної системи.
Як пишуть автори, вони спостерігали у коронавірусу виражену здатність інфікувати нервові клітини. Він проникає через слизову оболонку в носовій порожнині та використовує для поширення в нервовій системі близькість між ендотеліальною тканиною, нюховою слизовою оболонкою і нервовою тканиною, включаючи нюхові й сенсорні нервові закінчення. Далі, по нейроанатомічних структурах, він проникає в важливі центри мозку, викликаючи неврологічні розлади.
Нагадаємо, антитіла до коронавірусної хвороби COVID-19, які виробляє організм у боротьбі з хворобою, довше зберігаються у жінок, ніж у чоловіків.
Лікарі попередили, що легка форма коронавірусу, при якій, як правило, низький ризик ускладнень, може серйозно вразити серце, нирки, підшлункову залозу та інші внутрішні органи.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.