Депутати скасували штрафи за виїзд з окупованого Донбасу через Росію
Про це повідомляє “Прямий”.
Відзначимо, що зараз таке порушення карається штрафом від 1,7 тисячі гривень до 5,1 тисячі гривень. Ті самі дії, вчинені групою осіб або особою, яку протягом року було штрафували за виїзд з ОРДЛО через РФ, тягнуть за собою штраф від 5,1 тисячі до 8,5 тисячі гривень.
У пояснювальній записці підкреслюється, що в умовах закриття або обмеженого функціонування КПВВ через дії окупаційної влади українці позбавлені можливості законно виїхати з тимчасово окупованих територій України.
“Це спричинило суттєве збільшення випадків виявлення у пунктах пропуску на українсько-російській ділянці кордону осіб, які в порушення вищезазначеного порядку виїжджають з тимчасово окупованих територій України на територію Російської Федерації”, – вказано у ній.
Зазначається, що мешканці ТОТ мають потреби візитів на підконтрольну Україні територію з різних причин, у першу чергу, пов’язаних з отриманням медичної допомоги, пенсійних виплат, документів чи навчанням.
Штрафи скасували на період дії карантину або на час блокування діяльності КПВВ.
Нагадаємо, комітет з прав людини рекомендував парламенту ухвалити відповідний законопроект №5478.
Раніше у Міносвіти пояснили, як абітурієнтам з ОРДЛО уникнути штрафів за в’їзд з Росії.
Нагадаємо, у МОН відреагували на дії окупантів, які не пропускають абітурієнтів з ТОТ для вступу до вишів на території України.
Раніше окупаційна влада “ДНР” обмежила виїзд дітей віком від 14 років на контрольовану Україною територію.
Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що таким чином окупанти в ОРДЛО взяли у заручники тисячі дітей.
Крім того, омбудсмен Людмила Денісова заявила, що на Донбасі окупаційна влада за вказівкою Москви закриває школи, профтехучилища, технікуми та виші.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.